MojAndroid

Nová aplikácia s názvom Slovakrail má ambíciu zjednodušiť cestujúcim nákup SMS cestovného lístka, o ktorom sme vám priniesli informácie už v novembri minulého roka. Ak si SMS lískot teraz kúpite cez aplikáciu Slovakrail, správnu SMS vám appka sama vygeneruje a odošle. Nemusíte si teda pamätať krátke číslo stanice či riešiť potrebný formát SMSky. V aplikácii jednoducho zadáte svoju nástupnú stanicu, typ lístka a stlačíte tlačidlo “Kúpiť”. To je všetko. Aplikácia Slovakrail vám navyše “radí” s názvom stanice, takže si ho môžete vybrať z poskytnutého zoznamu. Lístok by mal byť do dvoch minút od zakúpenia váš – príde vám totiž automaticky vo forme SMS správy. Služba je však zatiaľ obmedzená len na stanice, ktoré sa nachádzajú na tratiach pilotnej prevádzky, čiže:

  • Trnava – Kúty
  • Čadca – Makov
  • Humenné – Stakčín

Verzia: 1.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

Okrem možnosti “Kúpiť lístok” sa v aplikačnom menu nachádzajú aj ďalšie funkcie, ako napríklad História lístkov, Aktuality (obsahujú informácie, ktoré sa širšie venujú doprave – teda nie len vlakom spojeným s pilotnou prevádzkou), Kontakty a možnosť spätnej väzby. Ak si zapnete GPS, názov stanice by sa vám mal vyplniť podľa tejto lokalizácie. V závislosti od typu a otvorenia pokladní sa vám tiež zobrazujú informácie o cenách lístkov. Všetky potrebné informácie získate na stránkach slovakrail.sk.

Zdroj: Google Play

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+