MojAndroid

Spoločnosť Huawei uzavrela v spolupráci so spoločnosťou GoPro partnerstvo ohľadom aplikácie Quik. Ide o jednoduchú aplikáciu pre rýchly strih videa na smartfóne, ktorú prináša práve spoločnosť GoPro. Aplikácia je umiestnená na vlajkových smartfónoch Huawei a Honor už od výroby. Na tom by nebolo nič zlé, niektorým používateľom sa však nepáči, že túto aplikáciu nie je možné odstrániť.

Náš tip
Huawei Mate 10 Pro verzus vlajkové lode Samsung | VIDEOrecenzia
Náš tip
Huawei Mate 10 Pro: Krôčik od dokonalosti | RECENZIA

Quik ako bloatware?

Aplikácia sa na prvý pohľad javí ako systémová a nie je možné ju odinštalovať. Môžete ju zakázať a tiež odinštalovať aktualizácie, ale fyzicky stále v rámci smartfónu ostáva. Táto nedostatočná možnosť voľby sa nepáči niektorým používateľom smartfónov Huawei Mate 10 Pro či Honor 9.

Náš tip
Honor 9: Kúpa, ktorá sa vyplatí | RECENZIA

Huawei Holandsko vydalo vyhlásenie, že toto bolo “výsledkom vnútornej chyby” a že situácia bude čoskoro opravená. Táto situácia môže ľahko pripomínať situáciu, keď boli čínske smartfóny plné aplikácií, ktoré nebolo možné odinštalovať, ak si ich používateľ nežiadal používať. Napriek tomu, výrobca tvrdí, že problém bude odstránení formou OTA aktualizácie.

Verzia: 4.6.0.3691-ed8c819
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6.0.3691-ed8c819
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidcommunity

21.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+