MojAndroid

Prisma je pre Android dostupná ešte len niekoľko týždňov, no za ten čas si našla už mnoho svojich fanúšikov. Nie je sa čomu čudovať, keďže práve táto aplikácia, dokáže z vašich fotografií spraviť skutočne “umelecké diela”. Vďaka širokej ponuke filtrov sa môžu obrázky premeniť na najrôznejšie obrazce, ktoré budú pripomínať maľby. Využíva k tomu kombináciu umelej inteligencie a neurónových sietí, ktoré zabezpečujú prevod originálu na unikátnu maľbu. Na takúto premenu však aplikácia doteraz vyžadovala internetové pripojenie, cez ktoré sa na servery Prismy odosielali dáta na spracovanie. To sa však s poslednou aktualizáciou zmení.

Najnovšia verzia prináša 16 offline filtrov, ktoré budú využívať výpočtový výkon smartfónov. Transformácia fotografií môže však aj teraz trvať niekoľko sekúnd. V prípade najnovších iPhonov to má byť podľa vývojárov 5 sekúnd, pričom na menej výkonných strojoch sa tento čas bude ešte predlžovať. Presun výpočtových operácii pre filtre, okrem možnosti tvoriť aj bez internetového pripojenia, prináša aj ďalší benefit. Spoločnosť takýmto spôsobom odľahčí svoje servery a bude ich môcť pripraviť pre budúce spracovanie videa.

Náš tip
Artisto je Prisma pre videá. Má to však háčik

Aktualizácia zatiaľ nie je dostupná pre Android, ale len pre iOS. To by sa však malo zmeniť už v priebehu budúceho týždňa. Mimochodom, aplikácia sa z obchodu Play stiahla už 52-miliónkrát a denne má viac ako 4 milióny aktívnych používateľov.

Zdroj: phonearena

 

25.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+