MojAndroid

Už v najbližších týždňoch bude verejnosti predstavená aplikácia, ktorá pred pomaly sa blížiacimi voľbami do NR SR zjednoduší občanom možnosť požiadať o voličský preukaz, resp. o voľbu zo zahraničia. A to vďaka portálu Slovensko.Digital.

Voľby z iného mesta

Portál Návody.Digital prináša možnosť požiadať o voličský preukaz na voľbu mimo svojho trvalého bydliska. Pár kliknutiami si občan vygeneruje žiadosť, ktorú je následne potrebné odoslať obci alebo mestu, v ktorom má svoj trvalý pobyt.

Voľby zo zahraničia

Opäť sa dostávame k portálu Návody.Digital, kde si vyplnením jednoduchého formulára občan žijúci v zahraničí vygeneruje žiadosť. Tú je potrebné doručiť na Ministerstvo vnútra SR, a to v prípade, že nemá trvalý pobyt na území Slovenska.
V prípade trvalého pobytu na území Slovenska sa postupuje rovnako, s rozdielom poslania žiadosti svojej obci alebo mestu.

“Aplikácie, ktoré zjednodušujú proces žiadosti o voličský preukaz pre množstvo ľudí, pripravujeme od roku 2015. O moderný, jednoduchý a užívateľsky príjemný spôsob požiadania o voličský preukaz alebo o žiadosť o voľbu poštou zo zahraničia je vždy mimoriadny záujem zo strany občanov. Veríme, že aj takéto jednoduché riešenia pomôžu množstvu občanov zúčastniť sa volieb do Národnej rady SR,” za Slovensko.Digital hovorí Ján Suchal.

Interaktívny portál Návody.Slovensko prináša prehľadné návody a postupy, ako vybaviť úradné záležitosti elektronicky. Zároveň i jednoducho. Ku všetkému je pripravený zrozumiteľný návod, ako má občan postupovať, čo má ktorému úradu poslať a aké sú lehoty na vybavenie jeho žiadosti. Všetky uverejnené informácie sú, samozrejme, overené po právnej a odbornej stránke.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+