MojAndroid

Väčšina z nás využíva technológie pri práci alebo počas oddychu. Málokto si ale uvedomuje, že aj smartfón dokáže byť veľmi nápomocný pre ľudí s rôznym druhom postihnutia. Dokonalým príkladom je aj aplikácia parking4disabled, ktorá umožňuje ľuďom s postihnutím rýchlejšie a jednoduchšie odhaliť a nájsť vyhradené parkovacie miesta, ktoré im výrazne uľahčujú pohyb po mestách.

Aplikácia ponúka veľmi prehľadné prostredie s veľkými ovládacími prvkami, ktoré sa postarajú o pohodlné a bezproblémové používanie. Hlavnou funkciou aplikácie je databáza vyhradených parkovacích miest v mestách a obciach, ktorá je k dispozícii ihneď po stiahnutí aplikácie. Tieto parkovacie miesta si môžete zobraziť v zozname alebo na mape. K dispozícii máte informáciu aj o tom, ako ďaleko sa tieto parkoviská od vás nachádzajú, prípadne si niektoré z nich môžete pridať medzi obľúbené a mať ich tak vždy poruke. Užitočnou funkciou aplikácie je aj možnosť nechať sa navigovať ku konkrétnemu miestu, čo môže postihnutým šoférom neraz uľahčiť parkovanie na neznámych miestach.

parking4disabled-2 parking4disabled-3 parking4disabled-4

Ďalšou veľmi dôležitou funkciou aplikácie je možnosť pridávať ďalšie parkovacie miesta priamo z prostredia aplikácie. To pritom môže robiť naozaj každý a nie je podmienkou, že musíte mať telesné postihnutie. Aplikáciu si preto môže stiahnuť každý, kto má chuť pomôcť dobrej veci. Následne už iba stačí odfotografovať vyhradené parkovacie miesto, ktoré ešte nie je v databáze a pridať ho do aplikácie. Autori aplikácie apelujú na občanov, aby si aplikáciu stiahli do svojich smartfónov a ak náhodou na takéto parkovacie miesto natrafili, v priebehu niekoľkých sekúnd ho môžu pridať do aplikácie a pomôcť tak mnohým postihnutým vodičom.

Aplikácia pritom nie je použiteľná iba na Slovensku, ale aj v ďalších krajinách v celej Európe. Pomôcť tak môžete tisícom postihnutých vodičov po celom svete, pričom vám to zaberie iba niekoľko sekúnd. Aplikáciu má na starosti Občianske združenie go-ok, ktoré sa zaoberá práve prístupnosťou miest pre postihnutých. Aplikácia je ich vlastným výtvorom a vy si ju môžete stiahnuť z obchodu Play už teraz aj pomocou nášho widgetu.

Verzia: 1.0.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.9
Aktuálna cena: Zdarma

9.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+