MojAndroid

Väčšina z nás využíva technológie pri práci alebo počas oddychu. Málokto si ale uvedomuje, že aj smartfón dokáže byť veľmi nápomocný pre ľudí s rôznym druhom postihnutia. Dokonalým príkladom je aj aplikácia parking4disabled, ktorá umožňuje ľuďom s postihnutím rýchlejšie a jednoduchšie odhaliť a nájsť vyhradené parkovacie miesta, ktoré im výrazne uľahčujú pohyb po mestách.

Aplikácia ponúka veľmi prehľadné prostredie s veľkými ovládacími prvkami, ktoré sa postarajú o pohodlné a bezproblémové používanie. Hlavnou funkciou aplikácie je databáza vyhradených parkovacích miest v mestách a obciach, ktorá je k dispozícii ihneď po stiahnutí aplikácie. Tieto parkovacie miesta si môžete zobraziť v zozname alebo na mape. K dispozícii máte informáciu aj o tom, ako ďaleko sa tieto parkoviská od vás nachádzajú, prípadne si niektoré z nich môžete pridať medzi obľúbené a mať ich tak vždy poruke. Užitočnou funkciou aplikácie je aj možnosť nechať sa navigovať ku konkrétnemu miestu, čo môže postihnutým šoférom neraz uľahčiť parkovanie na neznámych miestach.

parking4disabled-2 parking4disabled-3 parking4disabled-4

Ďalšou veľmi dôležitou funkciou aplikácie je možnosť pridávať ďalšie parkovacie miesta priamo z prostredia aplikácie. To pritom môže robiť naozaj každý a nie je podmienkou, že musíte mať telesné postihnutie. Aplikáciu si preto môže stiahnuť každý, kto má chuť pomôcť dobrej veci. Následne už iba stačí odfotografovať vyhradené parkovacie miesto, ktoré ešte nie je v databáze a pridať ho do aplikácie. Autori aplikácie apelujú na občanov, aby si aplikáciu stiahli do svojich smartfónov a ak náhodou na takéto parkovacie miesto natrafili, v priebehu niekoľkých sekúnd ho môžu pridať do aplikácie a pomôcť tak mnohým postihnutým vodičom.

Aplikácia pritom nie je použiteľná iba na Slovensku, ale aj v ďalších krajinách v celej Európe. Pomôcť tak môžete tisícom postihnutých vodičov po celom svete, pričom vám to zaberie iba niekoľko sekúnd. Aplikáciu má na starosti Občianske združenie go-ok, ktoré sa zaoberá práve prístupnosťou miest pre postihnutých. Aplikácia je ich vlastným výtvorom a vy si ju môžete stiahnuť z obchodu Play už teraz aj pomocou nášho widgetu.

Verzia: 1.0.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.9
Aktuálna cena: Zdarma

9.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • remusator

  Divim sa, ze si na niecom podobnom nezgustli platene navigacie uz skor, a nepouzili to ako marketingos. Kazdopadne, je to pekna iniciativa ;)

 • gapa torino

  parkovanie maju vozičkary zo zakona vyhradene na kazdom parkovisku nie len pred hypermarketmi

 • horami

  Dobrý deň
  Našiel som na webe, že existuje mobilná aplikácia pre parkovanie ŤZP. (sám som ŤZP, síce bez vozíčka, ale zaujímam sa o túto oblasť) Na mobile HUAWEI mi to v Google neponúka, takže to neviem odskúšať. Veľmi zaujímavé. Zaujímala by ma oblasť použitia a aplikácie v Košiciach, kde je, ako je už asi aj mediálne známe pomerne veľký parkovací chaos a zdá sa, že mestu chýba databáza parkovísk a miest pre ŤZP. Viem v tejto oblasti komunikovať? Ďakujem Vlado Čuchran horami@horami.sk

  • mojandroidsk

   Dobrý deň, spomínaná aplikácia sa Vám pravdepodobne na Vašom telefóne nezobrazuje z dôvodu nekompatibility so zariadením. Samotná aplikácia je už však veľmi pravdepodobne neaktuálna, keďže posledná aktualizácia prebehla ešte v roku 2016. Po nainštalovaní aplikácie sme zistili, že v Košiciach zobrazuje iba jedno parkovacie miesto na Hlavnej ulici.
   Skúste sa popýtať na AndroidForum.sk, či nepoznajú nejakú lepšiu aktuálnejšiu alternatívu k aplikácii parking4disabled, ktorá by bola použiteľná aj v Košiciach.

+