MojAndroid

Orange koncom septembra predstavil novú službu digitálnej televízie, ktorá okrem televíznych balíkov Orange priniesla aj doplnkovú službu Mobilná TV. Tá umožňuje sledovať televíziu aj v počítači, notebooku, v tabletoch či smartfónoch a to bez viazanosti na internet od Orangeu. Mobilnú televíziu si tak môže vychutnať skutočne ktokoľvek s dostatočne rýchlym pripojením, či už cez WIFI alebo 3G sieť. S Mobilnou TV majú diváci možnosť sledovať živé vysielanie, 7-dňový archív pre vybraných 14 TV staníc či filmotéku TopFun Štart a využívať ďalšie interaktívne funkcie.

Práve pre sledovanie mobilnej TV od Orangeu, budete na svojom Android smartfóne potrebovať aplikáciu Orange TV. Tá je kompatibilná s Androidom vo verziách 2.2 a vyšším a z Google Play ju stiahnete zadarmo. Svojim používateľom ponúka priamy prístup k vyššie zmieňovaným službám – filmom z TopFun start a živému vysielaniu 14 TV staníc vrátane 7 dňového archívu. Vo filmotéke TopFun nájdete 50 filmových titulov v rámci svojho mesačného poplatku, ktoré sa navyše každý mesiac rozrastajú o ďalších 15 titulov.  V ponuke však nehľadajte žiadne súčasné filmové trháky.

  

Samotná aplikácia ponúka prehľadné používateľské prostredie vo farbách mobilného operátora – oranžovej a čiernej. Prispôsobená je aj pre prácu na tabletoch. Hneď po spustení sa otvorí ponuka filmov z TopFun Start a ďalej máte možnosť prepínať sa aj medzi ostatnými službami. Využiť môžete vyhľadávanie, streamovanie živej televízie alebo prehrávanie z archívu – k dispozícii je tiež programový sprievodca.  V poslednej karte nájdete osobný prehľad vami pozeraných či zapožičaných filmov. K dispozícii je tiež funkcia alarmu, ktorý vás upozorní napríklad na začiatok vášho obľúbeného seriálu či filmu. K jednotlivým reláciami, filmom a seriálom je možné pridávať záložky.

 

Využiť môžete tiež rodičovský zámok, pomocou ktorého nastavíte to, ktoré filmy budú skryté a objavia sa až po zadaní PIN. Vďaka funkcii diaľkového ovládania si vybraný titul jednoducho prepnete na Set-top box a pozriete si ho na televíznom prijímači.

  

Mobilnú televíziu sme vyskúšali na našom redakčnom telefóne HTC One X. Streamovanie videa je v prípade konektivity cez WiFi bezproblémové, rovnako ako aj pri pripojení do 3G siete. Sledovanie online televízie fungovalo dobre aj pri jazde autom. Nutné je však stabilné internetové pripojenie, akonáhle sa vydáte na cestu vlakom napríklad z Bratislavy do Žiliny, kde dochádza často k prepínaniu medzi rýchlejším pripojením 3G a pomalšími EDGE či GPRS, bude už dochádzať k zasekávaniu obrazu.

Aplikácia je dostupná iba pre zákazníkov, ktorí majú aktivovanú službu Mobilná TV. Zákazníci si môžu vybrať, či si chcú aktivovať len Archív, filmotéku Topfun Štart (každá za 3,99 eur mesačne) alebo všetky služby v jednom za 6,99 Eura mesačne. Mobilnú TV s bezplatným prístupom ku všetkým službám získajú k službám TV Extra alebo SatTV Extra pri 12 alebo 24 mesačnej viazanosti bez poplatku.

Verzia: 3.5.32.4-release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.5.32.4-release
Aktuálna cena: Zdarma

31.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+