MojAndroid

Súboj medzi streamovacími službami Meerkat a Periscope pokračuje. Hoci Periscope stále výhráva, čo to najpopulárnejšia streamovacia služba, aj Meerkat má v tomto boji čo povedať. Najmä ak ide o pridávanie nových funkcií je Meerkat o jeden krok pred konkurenciou. Najnovšie totižto uviedla novú možnosť live streamovania prostredníctvom outdoorovej kamery GoPro, ktorá patrí k štandardnej výbave množstva bežných používateľov, či športovcov.

Používatelia sa jednoducho pripoja ku GoPro ako vždy, spustia aplikáciu a zatrasú zariadením, čím aktivujú výzvu pre začatie živého vysielania z pripojenej kamery. Momentálne je však funkcionalita obmedzená len na kameru GoPro 3 a iPhony, už v blízkej budúcnosti sa však máme dočkať aj podpory pre Android a najnovšiu kameru GoPro 4. V aplikácii tak bude možné už čoskoro sledovať vysielania z extrémnych športov v priamom prenose a to z rôznych pohľadov tak, ako to umožňuje práve populárna kamera GoPro.

Zdroj: theverge

 

24.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+