MojAndroid

Aktualizované 23.6.

Spoločnosť Google oficiálne potvrdila, že zaznamenala problémy s padaním aplikácie. Na stránkach podpory zverejnila postup, ktorý by mal problém vyriešiť:

  1. Vojdite do nastavení smartfónu
  2. Prejdite do nastavení aplikácií
  3. Nechajte si zobraziť všetky aplikácie
  4. Zo zoznamu vyberte aplikáciu Google
  5. Zvoľte “vymazať cache a dáta”
  6. Hotovo

Pôvodný článok

Viacero používateľov Android smartfónov hlási v posledných hodinách na sociálnej sieti Twitter padanie aplikácie Google, s hláškou Aplikácia Google prestala pracovať. Čo je dôvodom a ako tento problém opraviť vysvetľuje portál AndroidAuthority.

Aplikácia Google prestala pracovať

Náhodne padanie Google aplikácie potvrdil aj samotný portál, konkrétne na smartfónoch LG Wing so systémom Android 10 a Huawei Mate 20 Pro. Padanie by sa malo týkať aj ďalších značiek ako Sony, Samsung alebo Google Pixel.

Podľa hlásení sa tak deje v prípade verzie aplikácie 12.23.16.23.arm64 alebo 12.22.8.23. Niektorí používatelia hlásia problémy aj s beta verziou 12.24.7.29.arm64.

Ako vyriešiť problém s padaním aplikácie?

Podpora spoločnosti Google na službe Twitter radí reštart zariadenia 30-sekundovým podržaním tlačidla napájania, čo však pomáha len v niektorých prípadoch. Redaktori portálu PhoneArena tvrdia, že im pomohlo odinštalovanie poslednej aktualizácie aplikácie Google. Stačí ísť v systéme do sekcie Nastavenia > Aplikácie > Google app > tri bodky > Odinštalovať aktualizácie.

Ani tento spôsob však úplne všetkým používateľom nepomohol. Portál PhoneArena preto upozorňuje na podobný problém z marca tohto roku, kedy pomohlo odinštalovanie a opätovné nainštalovanie komponentu Android System WebView z obchodu Google Play. Podľa portálu však s týmto komponentom aktuálne padanie nesúvisí a tak je nutné vyčkať, kým spoločnosť vydá novú aktualizáciu pre aplikáciu Google App.

Náš tip
TSMC vyrába až 65 % čipov, takáto dominancia môže byť nebezpečná
23.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+