MojAndroid

Je množstvo aplikácií, ktoré môžete použiť na záznam vašich aktivít napríklad pri cyklistike alebo behu. Jednou takou aplikáciou je aj aplikácia od spoločnosti Google – My Tracks. Aplikácia je v štýle Ice Cream Sandwich a je veľmi zaujímavým doplnkom k iným aplikáciám, ktoré zaznamenajú vašu trasu.

Aplikácia My Tracks zaznamenáva trasu pomocou GPS signálu. Na mape vám vytvorí kompletný záznam trasy a navyše zaznamená aj štatistiky v podobe rýchlosti, nadmorskej výšky a dĺžky trasy. Prítomné sú aj možnosti zdieľania na sociálne siete. Trasy, ktoré ste si zaznamenali si môžete následne vyexportovať v rôznych súboroch ako GPX, KML, CSV alebo TCX, ktoré slúžia na prezeranie v mapových aplikáciách ako Google Earth.

Navyše, možnosti dovoľujú pripojiť aj externé Bluetooth zariadenia na sledovanie aktivity. Zaujímavosťou je, že spoločnosť Google aplikáciu My Tracks použila na monitorovanie trasy na Tour de France 2012. Tím Highroad bude počas celej Tour de France zaznamenávať trasu, ktorá je viac ako 3000 kilometrov dlhá.

My Trakcs je veľmi zaujímavou aplikáciou, ktorá poslúži nejednému nadšencovi športu na zaznamenávanie a štatistiky trás pri jednotlivých športoch. Je dostupná v Google Play Store a pre používateľov je zadarmo.

Zdroj, foto: Google Play Store, AndroidPolice

16.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+