MojAndroid

V priebehu nasledujúcich týždňov prinesie spoločnosť Google niekoľko aktualizácií aplikácie Google Fotky. Mali by zjednodušiť triedenie albumov, importovanie fotiek a videí, zobrazenie zdieľaného obsahu a vyhľadávanie screenshotov. Spoločnosť o tom informovala na svojom blogu.

Lepšie radenie knižnice

Prvé vylepšenie sa týka karty knižnice v aplikácii Google Fotky. Google chce v nej uľahčiť vyhľadávanie, takže aktualizuje jej rozloženie. Po novom by malo zobrazovať mriežku (alebo zoznam), ktoré môžete rýchlo filtrovať podľa typu (albumy, zdieľané albumy, obľúbené položky, priečinky na zariadení) a potom triediť.

Nový vzhľad knižnice | Zdroj: blog.google.com

Zároveň pomôže usporiadať fotky a albumy, ktoré nie sú uložené Google Fotkách. Pod mriežku albumu tiež Google pridá novú sekciu „importovať fotografie“, ktorá sa zobrazí pri uzamknutom priečinku, pomôckach, archíve a koši. Nová sekcia vám pomôže jednoducho kopírovať fotografie z iných služieb, digitalizovať fotografie (alebo videá a film) alebo presúvať fotografie z fotoaparátu.

Importovanie fotografií | Zdroj: blog.google.com

Fotografie a videá môžete následne ľahko nájsť a triediť, oživiť ich pomocou spomienok, zdieľať ich s rodinou a priateľmi, upraviť ich, premeniť ich na fotoknihy a oveľa viac.

Prehľadnejšia karta zdieľania

Prehľadnejšia by mala byť aj karta zdieľania. Pribudnú sekcie na zdieľanie s partnermi, sekcie pre zdieľané albumy a konverzácie. Vďaka lepšie definovaným sekciám bude jednoduchšie nájsť, zobraziť a spravovať zdieľané fotografie a videá. Aktualizácia karty zdieľania sa začne v systéme Android sprístupňovať už tento týždeň a čoskoro bude k dispozícii aj pre systém iOS.

Zdieľanie fotografií | Zdroj: blog.google.com

Nové možnosti pre snímky obrazovky

Ak používate zariadenie so systémom Android, kde sa snímky obrazovky ukladajú do ich vlastného priečinka zariadenia. V galérii si potom môžete udržiavať poriadok tak, že tento priečinok nebudete zálohovať. Vďaka tomu budú vaše snímky obrazovky (screenshoty) oddelené od všetkých vašich ostatných fotografií.

Skratka k snímkam obrazovky | Zdroj: blog.google.com

Aby bolo hľadanie najnovších screenshotov hračkou, ak sa ich rozhodnete nezálohovať, tak Google pridá skratku, ktorá sa zobrazí v hornej časti hlavnej mriežky fotografií,. Pomocou nej sa k nim dostanete priamo.  Pri prezeraní snímky obrazovky potom uvidíte kontextové návrhy na kopírovanie textu, orezanie, vyhľadávanie pomocou funkcie Google Lens a ďalšie možnosti.

Náš tip
Ako fotí Redmi Note 11? | FOTOmánia
23.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+