MojAndroid

Slovenská aplikácia s názvom Denník zdravia sleduje, zaznamenáva a vyhodnocuje základné ukazovatele zdravého životného štýlu. Aplikácia vás najskôr vyzve k zadaniu základných údajov ako pohlavie, dátum narodenia, výška či váha. Takisto je potrebné zvoliť medzi aktívnym a pasívnym druhom pohybu, ako aj to či je používateľ fajčiar alebo nefajčiar. Následne už prichádzajú na radu dôležité merania. Srdcová frekvencia, krvný tlak, cholesterol, ale aj hladina cukru, množstvo spálených kalórií a takisto hodnota BMI. Niektoré z týchto údajov je potrebné zadať manuálne. Inovatívnosť prináša meranie srdcovej frekvencie priložením prsta k optike fotoaparátu vášho smartfónu. Ďalšou vychytávkou je skenovanie hodnoty krvného tlaku do aplikácie priamo z tlakomeru.

Po dokončení a vyplnení potrebných meraní aplikácia sama doplní ukazovateľ BMI. V prípade, že niektoré z výsledkov nie sú uspokojivé, aplikácia sa pokúsi odhaliť príčinu, stanoviť diagnózu a odporučí taktiež kroky na odstránenie zistených nedostatkov. Napríklad v prípade optimálneho krvného tlaku i srdcovej frekvencie, no zvýšenej hodnoty BMI, aplikácia stanoví ako diagnózu nadváhu. Následne používateľovi doporučí zvýšenie pohybovej aktivity či úpravu jedálnička. Podobné odporúčania ponúka aplikácia aj pri iných diagnózach. Výsledky meraní si používateľ môže kontrolovať v prehľadných grafoch.

Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma

Android Code 2015

Aplikácia Denník zdravia je zaradená do celonárodnej súťaže o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska Android Code 2015. Aj tento rok bude odborná porota hodnotiť tie najlepšie aplikácie, ktoré sa u nás objavili. Vývojári tak môžu prezentovať svoje najlepšie práce a projekty a na záver vyhrať zaujímavé ceny. Nechýba ani verejné hlasovanie, v ktorom čitatelia vyberú svoju najobľúbenejšiu slovenskú Android aplikáciu. Každý hlasujúci má navyše možnosť vyhrať nový Samsung Galaxy S6!

12.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+