MojAndroid

Tatra banka najnovšie svojich klientov potešila novou verziou aplikácie Čítačka pre mobilné zariadenia. Aplikácia prešla kompletnou zmenou používateľského rozhrania s viacerými drobnými vylepšeniami na uľahčenie používania. Vygenerovaný overovací kód je napríklad možné skopírovať, čo je podstatne jednoduchšie ako ručné prepisovanie. Zmien v najnovšej verzii aplikácie čítačka je ale oveľa viac.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Aplikácia Čítačka úplne odburáva nutnosť mať neustále pri sebe hardvérovú čítačku, ktorú ste dostali ku svojmu účtu v Tatra banke. Vďaka novému dizajnu, ktorý je vytvorený v dizajnovom jazyku podobnom klasickej aplikácii Tatra banka, je nová verzia aplikácie aj veľmi prehľadná a praktická. Úpravou prešiel process aktivácie aplikácie, ktorý je oproti predošlej verzii zrozumiteľnejší. Aplikáciu si môžete aktivovať prostredníctvom Internet bankingu, kontaktného centra Dialóg alebo na ktorejkoľvek pobočke banky. Následne si už v Internet bankingu, alebo aj ostatných aplikáciách banky vystačíte len s touto softvérovou verziou.

tatra-banka-citacka-4 tatra-banka-citacka-1

Pri softvérovom riešení Čítačky je dôležité poznamenať, že je rovnako bezpečná ako jej hardvérové dvojča. Chráni ju totižto heslo, ktoré si vytvoríte pri prvotnej aktivácii. Ak si zvolíte jednoduché heslo, tak vás aplikácia vyzve, aby ste si ho menili častejšie, ak zložitejšie, tak si s ním vystačíte aj na niekoľko mesiacov. V novej verzii aplikácie bol predĺžený čas automatického odhlásenia. Nemalo by sa vám teda stať, ze vás aplikácia odhlási skôr ako zadáte prevodný príkaz v Internet bankingu. Novinkou je môžnosť nastaviť si beh aplikácie na pozadí t.j. aplikáciu môžete minimalizovať a znova sa do nej vrátiť napríklad pri kopírovaní dát.

tatra-banka-citacka-2 tatra-banka-citacka-3

Celkovo hodnotíme novú verziu aplikácie Čítačka od Tatra banky veľmi pozitívne a sami sa tešíme na jej používanie. Tatra banka dokazuje, že aj týmito krokmi patrí jej mobilné bankovníctvo k najlepším na Slovensku, čo potvrdzuje aj umiestnenie v ankete Smart Banka 2015. Ak si chcete stiahnuť najnovšiu verziu aplikácie ČítačkaTB, prejdite priamo na web Tatra banky.

Verzia: 2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
31.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+