MojAndroid

Na fóre XDA-developers nájdeme množstvo ľudí, ktorí sa snažia o to, aby váš smartfón pracoval rýchlejšie a efektívnejšie, produkoval lepšie fotografie, okrášlil vzhľad používateľského prostredia či zlepšil výdrž na batériu. Aplikácia, ktorá bola vyvinutá človekom z tejto komunity dostala aktualizáciu, ktorá pridáva podporu Androidu 9.0 Pie. Jedná sa šikovný nástroj s názvom BetterBatteryStats.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,39 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,39 €

Na čo vlastne slúži?

Pomocou BetterBatteryStats môžete zistiť, ktoré aplikácie neustále spotrebujú veľké množstvo energie, zatiaľ čo bežia na pozadí, a tak váš telefón prebúdzajú z takzvaného “režimu hlbokého spánku”, v ktorom sa procesor snaží spotrebovať minimálne množstvo energie. Na túto aplikáciu je však potrebný root a znalosti v ADB, preto ju využijú najmä tí pokročilejší používatelia. Po nainštalovaní bude aplikácia pracovať bez toho, aby vás nejako otravovala. Čo je však ešte dôležitejšie, BetterBatteryStats nespotrebováva žiadnu energiu, takže sa jedná o veľmi efektívnu appku.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Výber smartfónov s nadštadardnou kapacitou batérie
Náš tip
Ako zistiť či je batéria vo vašom smartfóne poškodená? | NÁVOD
Náš tip
Prečo si nechať vymeniť batériu v smartfóne iba v autorizovanom servise?
18.10.2018
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Vie mi niekto potvrdiť to čo sa pise v clanku ? Som extremne skepticky na tieto apky ktore predlzuju zivotnosť , baterie a tak…Je to fajn ?

  • Miro

   Celkovo tieto aplikácie na predĺženie výdrže batérie viac sľubujú, ako reálne urobia. To, čo sa píše v tomto článku je síce pravda, no je na to potrebný root. Používatelia zvyknú do svojich smartfónov inštalovať kadečo a táto appka by mala pomôcť nájsť presne tie aplikácie, ktoré robia v telefóne zle :)

  • Tomáš Kanálik

   Najúčinejšie spôsoby, ako predĺžiť výdrž na batériu už vyžadujú viac zručností so systémom Android. Treba na to samozrejme hlavne root. Konkrétne spôsoby, ako zastaviť míňanie batérie je napríklad podtaktovanie CPU, custom kernel, niekedy pomôže aj custom rom. Všetky tieto výrazy si môžeš vyhľadať v googli. Jedná sa však o pomerne nebezpečné experimentovanie, ak všetko sa však spraví, ako sa má, nemalo by nič zlé nastať. Z jednoduchších spôsobov, ako predĺžiť výdrž je nainštalovanie a samotné nastavenie fungovania aplikácie Greenify, ktorá vynútene zastavuje nevyžiadané procesy na pozadí. BetterBatterStats, tak ako tvrdí Miro, slúži na nájdenie aplikácií hladných po energii.

+