MojAndroid

Nadchádzajúca verzia operačného systému Apple, teda iOS 9 bude obsahovať viacero noviniek, ktoré sme vám už predstavili. V prehľade kľúčových noviniek a vlastností iOS 9 sa však nachádza i zaujímavosť súvisiaca s operačným systémom Android.  Tou má byť aplikácia “Move to iOS”, ktorá bezdrôtovo prenesie dáta z vášho Android zariadenia do iPhonu či iPadu. V krátkom článku v prehľade noviniek iOS 9 sa toho veľa nevysvetľuje, no zrejme ju onedlho uvidíme v Play Store. Po nainštalovaní do Android zariadenia si táto aplikácia bude rozumieť s aplikáciou v Apple zariadení – a tak vám umožní jednoduchý bezdrôtový prenos dát z týchto zariadení.

Spoločnosť Apple vraví, že týmto spôsobom hravo prenesiete kontakty, fotografie, hudbu, ale aj mailové kontá, záznamy v kalendári. Tiež vraj označuje a tým navrhuje aplikácie v App store na stiahnutie zdarma ako napríklad Facebook či pridáva platené do iTunes Wish List. Nuž a nakoniec Apple odporúča, aby ste zdarma zrecyklovali svoj Android telefón v ich pobočkách.

Dátum uvedenia Move to iOS v obchode Google Play zatiaľ nie je jasný, no na zariadenia Apple s novým iOS 9 si túto funkciu môžete skontrolovať už počas júla v prípade, že ste sa podujali na testovanie beta verzie pre verejnosť.

Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+