MojAndroid

Naše smartfóny a tablety sú bez pochýb veľkými pomocníkmi pri práci. Uľahčujú a zrýchľujú mnohé úlohy a mnohí z nás by si bez nich pracovný deň nevedeli predstaviť. Zároveň sú ale mobilné zariadenia zdrojom rozptýlenia, keďže okrem pracovných záležitostí sú späté aj so súkromnými aktivitami. Tie môžu počas dňa spôsobovať rozptýlenie pri práci, no platí to aj opačne. Vo chvíľach, ktoré by sme chceli stráviť v pokoji s najbližšími, nás môžu vyrušovať pracovné maily či iné aktivity. Aplikácia Offtime slúži na zníženie rozptýlenia smartfónom, pričom ponúka množstvo užitočných funkcií.

Aplikácia slúži aj ako pomocník pri znížení závislosti od smartfónu. Pomáha zabrániť ustavičnému kontrolovaniu nášho smartfónu a zvýšiť tak našu produktivitu. Offtime ponúka prehľadné informácie o tom, ako svoj smartfón využívate. Detailné štatistiky vám povedia, ktoré aplikácie využívate najviac a ktoré sú najväčším konzumentom času. Tieto aplikácie potom môžete odinštalovať alebo aspoň obmedziť ich používanie, čo pravdepodobne zníži celkové používanie vášho smartfónu.

Dôležitou funkciou aplikácie je aj možnosť prepnúť svoj smartfón do režimu offline. Môžete si nastaviť, kto sa vám má dovolať a za akých okolností, no štandardne budú všetky komunikačné služby vypnuté. Môžete si nastaviť napríklad aj automatické odpovede na maily v čase vašej neprítomnosti. Offtime potom zaznamená všetky udalosti, ktoré sa stali, kým ste boli “odpojení” a zobrazí ich v prehľadnom zozname. Vďaka tomu budete mať podrobný prehľad o zmeškaných udalostiach, pričom všetky ich nájdete na jednom mieste.

Aplikácia je už teraz dostupná na stiahnutie, no vývojári uvažujú o tom, že ju posunú na ďalšiu úroveň a začnú ju ponúkať firmám za účelom zvýšenia produktivity pracovníkov. Funkcie aplikácie by tak mali zabrániť prepracovaniu a vysokému zaťaženiu, ktoré je súčasťou práce mnohých z nás. V dnešnej dobe je totiž často veľmi náročné oddeliť pracovný a osobný čas, čo často vyúsťuje do množstva nepríjemných situácií. Mnohí pracovníci sú dnes natoľko vyťažení, že ani nečerpajú všetky svoje voľné dni, ktoré majú k dispozícii. Vývojári aplikácie tak majú za cieľ zmeniť to, ako vnímame pracovné povinnosti a najmä ich oddeliť od súkromného života, do ktorého momentálne často zasahujú.

Verzia: v.kit.3.0.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: v.kit.3.0.11
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch

2.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+