MojAndroid

Jednou z najväčších výziev developera pre Android je jeho fragmentácia. Veľké množstvo dostupných zariadení, ktoré sú charakterizované použitím rôzneho hardvéru spôsobuje, že nie na všetkých zariadeniach aplikácia funguje správne. Je jasné, že pre vývojára je nemožné ju otestovať na všetkých dostupných zariadeniach. S unikátnym riešením tohto problému ale prišla nová testovacia služba s názvom Apkudo, ktorá ponúka otestovanie aplikácie na 289 Android zariadeniach vrátane smartfónov a tabletov. To všetko úplne zadarmo – aspoň zatiaľ.

Apk súbor aplikácie, ktorú developer nahrá na Apkudo, bude spustený na každom testovacom zariadení, pričom úplný test trvá niečo okolo jednej minúty. Chyby a problémy sú následne poslané späť vývojárovi a k dispozícii je dokonca aj video, na ktorom je nahratý proces testovania, ktorý môže byť programátorom neskôr podrobnejšie analyzovaný. Služba by mala byť spustená v priebehu tohto mesiaca.

Zdroj: androidcommunity.com

1.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+