MojAndroid

Len sporadicky nám príde mail z USA a zatiaľ iba jedenkrát bol jeho odosielateľom Slovák. Michal Šimkovič nás informoval o projekte, na ktorom spolupracuje ako dizajnér. Univerzálny IR ovládač AnyMote spustil práve dnes svoju oficiálnu kampaň na portáli Kickstarter a my vás radi informujeme o tom, že si môžete zakúpiť a podporiť zariadenie, ktoré má slovenský dizajn. Spoločnosť Color Tiger má za sebou už jeden úspech – aplikáciu Smart IR Remote, ktorá patrí medzi najlepšie vo svojej kategórii. Ovládač AnyHome je ovládaný práve cez túto aplikáciu a ponúka to, čo doteraz neprinieslo žiadne zariadenie.

03_scheme

AnyMote je zaujímavý IR ovládač, ktorý má nahradiť všetky ďalšie ovládače vo vašej domácnosti. Funguje na základe pripojenia Bluetooth 4.0 LE, ktoré spojí vaše zariadenie s ovládačom až do vzdialenosti niekoľkých desiatok metrov. Na rozdávanie príkazov spotrebičom slúžia v AnyMote 4 silné IR diódy, ktoré svojim smerovaním zabezpečujú 360° dosah, takže je vlastne jedno, kde toto zariadenie umiestnite. Vďaka nízkej energetickej náročnosti nie ste limitovaní ani káblami, pretože AnyMote na 2 AA batérie vydrží až 1 rok používania. Viac vám o tom povie aj video priložené nižšie.

Ovládač AnyMote podporuje viac ako 800 000 spotrebičov, takže by ste sa nemali obávať kompatibility s televízorom či prehrávačom vo vašej domácnosti. Vďaka jednoduchému prepojeniu priamo v aplikácii Smart IR Remote je inštalácia tohto ovládača jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Výhodou sú aj príkazy, ktoré ovládač dokáže vykonať automaticky – napr. ak vám niekto zavolá, automaticky sa stíši zvuk na televízore. Pre vypnutie všetkých spotrebičov budete potrebovať iba jedno tlačidlo a už nikdy nemusíte hádať, ktorým ovládačom máte prepnúť program, na ktorý sa práve pozeráte.

05_intro

Pre technicky pokročilejších používateľov uvádzame informáciu, že AnyMote ponúka frekvenciu pre ovládanie spotrebičov v rozsahu 20kHz – 60Khz, jeho priemer je 10 centimetrov a výška 4,5 cm. Aktualizácie softvéru pre toto zariadenie budú prebiehať priamo cez aplikáciu Smart IR Remote a pokiaľ ste technicky zdatní, tak si podobný ovládač budete môcť poskladať aj sami. Za príspevok 20 a viac dolárov vám totižto Color Tiger pošle technickú dokumentáciu potrebnú na vybudovanie tohto zariadenia na báze Arduino.

00_anymote

Ak sa chcete stať jedným z prvých majiteľov zariadenia AnyMote, budete musieť na Kickstarter projekt prispieť sumou aspoň 50 dolárov. Ak všetko pôjde podľa plánov a projekt vyzbiera dostatok finančných prostriedkov, tak sa prvé zariadenia dostanú k majiteľom už na prelome marca a apríla v budúcom roku. My tomuto projektu rozhodne držíme palce, a to nielen kvôli tomu, že za jeho dizajnom stojí Slovák. AnyMote nás ihneď oslovil a chválime ideu tohto projektu. Ako sa AnyMote páči vám? Prispejete na jeho kampaň?

Zdroj: Kickstarter

25.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+