MojAndroid

Krátko potom, čo vývojár Roman Nurik vypustil svoj minimalistický open-source DashClock widget pre uzamknutú obrazovku, mnohí ďalší developeri začali vytvárať rôzne prídavné moduly, ktoré ďalej rozširujú jeho funkčnosť. Medzi najhorúcejšiu novinku patrí aplikácia AnyDash umožňujúca zobrazovanie notifikácií z ktorejkoľvek nainštalovanej aplikácie vo vašom Android zariadení.

AnyDash Android aplikacia

Podobne, ako DashClock widget aj AnyDash potrebuje povolenie služby v nastaveniach uľahčenia prístupu. Potom už stačí len otvoriť ponuku DashClock, kliknúť na položku AnyDash a vybrať aplikáciu z ktorej sa budú zobrazovať notifikácie na uzamknutej obrazovke. V našom prípade sme vyskúšali zobrazovanie SMS správ, pričom výsledok môžete vidieť vyššie na obrázku. Podobne si môžete nastaviť správy zo sociálnych  sietí alebo dostupné aktualizácie z obchode Google Play. Každej aplikácií môžete okrem toho priradiť vlastnú ikonu, čím nenarušíte jednoduchý dizajn widgetu.

Ďalšie rozšírenia a zoznam podporovaných aplikácií nájdete v článku: DashClock Widget: Pridaná podpora ďalších aplikácií. Nezabudnite, že tento widget je možné zobraziť len na uzamknutej obrazovke, ktorá je súčasťou systému Android 4.2 Jelly Bean. V prípade, že narazíte na aplikáciu ktorá vám nebude fungovať, Autor upozorňuje na možnosť kontaktu formou e-mailu a pomoci s ďalším vývojom. AnyDash si môžete stiahnuť kliknutím na náš widget nižšie.

Zdroj: phandroid

19.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+