MojAndroid

Ak aj vy patríte medzi ľudí, ktorí musia denne vykonať niekoľko úloh a len ťažko si ich všetky pamätajú bez toho, aby si ich niekde zapísali, čítate ten správny článok. Pripravili sme si pre vás totižto recenziu výbornej aplikácie Any.DO To DO List | Task List, ktorá je perfektným správcom vašich úloh pre vaše zariadenie s OS Android a po novom aj pre váš prehliadač Google Chrome. S doplnkom pre Chrome a aplikáciou pre Android bude pre vás Any.DO výborným pomocníkom a správcom vašich úloh, ktorý viac nebudete chcieť vymeniť.

Any.DO je to-do aplikácia, ktorá bola pre OS Android jednou z prvých svojho druhu. Za ten čas, čo svoje služby ponúka širokej verejnosti na Google Play Store, si túto aplikáciu obľúbilo množstvo používateľov a takisto prešla viacerými zmenami, ktoré ju spravili ešte kvalitnejšou. Najnovšia verzia tejto aplikácie ponúka veľmi intuitívne prostredie s krásnym, čistým dizajnom, ktorý si obľúbi naozaj skoro každý. V Any.DO si môžete jednoducho a prehľadne zaznamenať všetko, čo musíte v najbližšej dobe urobiť a vďaka widgetom, či dokonca doplnku pre Chrome, budete mať svoje úlohy vždy po ruke.

Any.DO vôbec nemešká s dobou a ponúka niekoľko spôsobov, ako môžete svoje úlohy do tejto aplikácie zaznamenať a ako s nimi môžete pracovať.

Pridávanie úlohy do Any.DO

Úlohu do Any.DO pridáte pomocou políčka na vpisovanie, ktoré nájdete na úplnom vrchu domácej obrazovky aplikácie. Úlohu môžete pridať klasicky, pomocou softvérovej klávesnice, ktorá sa objaví po ťuknutí na políčko vpisovania alebo pomocou Google Voice, ak kliknete na mikrofón vedľa tohto políčka. Druhú možnosť zvoľte len v prípade, ak ovládate angličtinu (alebo iný jazyk, ktorý rozpozná Google Voice) a ak vám nevadí, že svoje poznámky budete mať v tomto jazyku. Any.DO upravilo mierne aj zadávanie novej úlohy, prípadne editovanie niektorej z už zadaných úloh. Pri ručnom vpisovaní ponúka vlastnú predikciu slov na základe najčastejšie vkladaných slov do tejto aplikácie, čo je naozaj výborné. Samozrejme, že môžete nové úlohy zadávať aj pomocou prehliadača Chrome. A aby sme nezabudli, Any.DO ponúka aj synchronizáciu s Google Tasks!

  

Editovanie a práca s úlohami v Any.DO

Keď už úlohu do Any.Do vložíte, môžete ju editovať, označiť za hotovú alebo vymazať. Všetko môžete uskutočniť pomocou intuitívneho ovládania aplikácie, ktoré bude pre vás dokonca aj zábavou. Úlohu môžete editovať pomocou kliknutia na jej názov, zmeniť tu môžete aj prioritu, zložku, v ktorej sa nachádza, môžete pridať poznámku k danej úlohe  a dokonca ju aj zdieľať s priateľmi alebo kolegami. Po dlhšom podržaní môžete úlohu premiestniť pod termín, v ktorý má byť hotová, aplikácia ponúka termíny dnes, zajtra, tento týždeň a neskôr.

 

Pod tlačidlom Menu na vašom zariadení sa nachádzajú ďalšie možnosti práce s poznámkami. Tu si môžete poznámky roztriediť podľa dátumu, zložky alebo prority. Pomocou tlačidla Clear môžete vymazať už hotové poznámky, no tento krok môžete vykonať aj zábavnejšou formou, keď potrasiete vašim zariadením. Tlačidlom Sync zosynchronizujete všetky úlohy medzi všetky vaše zariadenia a doplnok v Chrome, pod Done sa skrývajú už hotové úlohy, ktoré čakajú na vymazanie.

   

Aplikácia Any.DO ponúka dokonca aj niekoľko widgetov, aby bolo spravovanie vašich úloh ešte jednoduchšie. Na výber máte zo 4 veľkostí widgetu – 4×1, 4×2, 4×4 a 3×3. Pomocou dvojitého kliknutia môžete priamo na widgete označiť úlohu za hotovú, pomocou tlačidiel v spodných rohoch môžete jednoducho úlohu do Any.DO pridať do niekoľkých sekúnd.

  

Zmeškané hovory a Any.DO

Any.Do myslí naozaj na všetko. Výbornou funkciou je určite aj práca so zmeškanými hovormi. Akonáhle vám niekto zavolá a vy nestihnete alebo nemôžte hovor prijať, Any.DO vás po odomknutí displeja upozorní na neprijatý hovor a umožní vám naň hneď odpovedať, pridať upozornenie (pripomienku) alebo hovor ignorovať. Ak máte práve stretnutie alebo šoférujete, zvoľte druhú možnosť, ktorá vám umožňuje nastaviť si pripomienku za hodinu, zajtra alebo v čase, ktorý si nastavíte ručne. Pri poslednej možnosti sa vám otvorí prehľadné okno s kalendárom, kde si môžete nastaviť pripomienku na hociktorý deň v ktorúkoľvek hodinu.

   

Nastavenia aplikácie Any.DO

Ak sa dostanete v aplikácii k tlačidlu More, nad ktorým sa nachádzajú dva ozubené kolieska typické pre nastavenia, dostanete sa k prehľadnému menu, kde si môžete nastaviť takmer všetko, čo sa Any.DO týka. Nájdete tu zmeny pre ovládanie, tému (biela alebo čierna), prvý deň v týždni, zvuky, zálohu, tutoriál, zmeškané hovory či viac informácií o aplikácii.

Any.DO je naozaj komplexná aplikácia, ktorá vám s vašimi úlohami pomôže jednoducho a rýchlo. Jej prostredie a ovládanie je naozaj intuitívne a ponúka len tie funkcie, ktoré v tejto aplikácii využijete, nenájdete tu naozaj žiadne zbytočnosti, čo hodnotíme ako obrovské pozitívum. Dizajn, ktorý Any.DO ponúka si obľúbi naozaj každý, widget vám pomôže pri rýchlom náhľade na vaše úlohy. Ak aj vy patríte medzi ľudí, ktorí majú denne na starosti niekoľko aktivít, a len ťažko si všetky pamätáte bez toho, aby ste si ich niekde napísali, vymeňte pero a papier za Any.DO pre vaše Android zariadenie a prehliadač Chrome a spravujte vaše úlohy štýlovo. Po určitom období používania Any.DO si naň zvyknete natoľko, že ho nebudete chcieť vymeniť za nič iné!

Any.DO To Do List | Task List
Any.DO
Verzia 2.14 (7. 6. 2012)
Veľkosť 5,3 MB
2.2+

Zadarmo
16.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+