MojAndroid

AnTuTu benchmark je ako jeden z najznámejších benchmarkov niečím, na čom záleží aj výrobcom smartfónov. V minulosti bolo možné a v Číne dokonca aj bežné, že nejaký výrobca ho oklamal, aby mal nový model zdanlivo vyšší výkon. Proti tomu sa vývojári začali brániť a novú verziu aplikácie tak oklamete len ťažko.

Číňania sú na to “odborníci”

Naozaj mnoho používateľov, ktorým pri výbere smartfónu záleží na výkone sa orientujú podľa výsledku v AnTuTu benchmarku. Výrobcovia o tom prirodzene vedia a niektorí sa snažili využiť to. Do svojich smartfónov montovali softvér, ktorý rozozná, keď je spustená aplikácia benchmarku. Následne sa všetky komponenty spustia naplno, aby sa zvýšil výkon bez ohľadu na šetrenie batérie a podobne. Takéto prečiny majú na konte hlavne čínske značky, menovite Huawei, Oppo alebo OnePlus. Proti tomuto sa postavili vývojári AnTuTu a v novej verzii aplikácie sa už niečo podobné zrealizovať nedá.

V benchmarku AnTuTu údajne podvádzal aj Huawei
V benchmarku AnTuTu údajne podvádzal aj Huawei

V Obchode Play ešte nie je dostupná

Nová verzia aplikácie AnTuTu nesie označenie 7.2.6. Tím vývojárov prehlásil, že vďaka nej už nikto nebude oklamaný ohľadom výkonu, ktorý ukrýva jeho smartfón. Samozrejme, je to asi len otázka času, kedy sa opäť nájde niekto šikovný a oklame benchmark zas a znova. Dovtedy si však môžete byť istý, že uvidíte reálny výkon zariadenia. Hoci nová verzia AnTuTu benchmarku sa ešte nenachádza v Obchode Play, už teraz ju môžete nájsť po kliknutí na tento odkaz.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
AnTuTu: Toto sú najvýkonnejšie Android smartfóny za mesiac február 2019
Náš tip
Xiaomi Black Shark 2 dosiahlo nevídané skóre v AnTuTu
14.3.2019
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+