MojAndroid

Pre operačné systémy Android a iOS existuje viacero spoločných benchmark aplikácií. Nie je teda problém porovnať výkon zariadení na týchto dvoch platformách. Jedným z takých benchmarkov je AnTuTu. V Číne teraz zverejnili v rámci tohto benchmarku Top rebríček iOS zariadení, Android zariadení a aj spoločný rebríček obidvoch platforiem. A dá sa povedať, že Android zariadenia momentálne za poslednými produktami spoločnosti Apple razantne zaostávajú vo výkone.

Rebríčku Android zariadení dominuje tohtoročný OnePlus 5, ktorý sa čoskoro dočká vylepšenej verzie 5T. Ten dosiahol skóre 181 288 bodov. Za ním sú Nubia Z17S a Nubia Z17 od ZTE. Štvrtá je novinka Huawei Mate 10 a top model Samsungu Galaxy Note 8 až siedmy s 173 114 bodov. Ako vidieť, rozdiely v hodnotách týchto modelov nie sú až tak veľké. Všetky využívajú rovnaký procesor Snapdragon 835, a tak sa líšia skôr rozlíšením displeja, RAM a optimalizáciou softwaru, čo má vplyv na výsledky benchmarku.

Posledným je spoločný rebríček iOS a Android telefónov bez tabletov. Na prvých dvoch miestach sa umiestnili tohtoročný iPhone 8 Plus a iPhone 8. Až za nimi nasledujú android telefóny. Víťazstvo získali iPhony spoločnosti Apple vďaka novému procesoru, ktorý je na trhu len pár mesiacov. Android telefóny naproti tomu využívajú Snapdragon 835, ktorý je na trhu podstatne dlhšie. Začiatkom roka 2018 sa objavia nové zariadenia s novými procesormi Snapdragon, respektíve Exynos a dá sa predpokladať, že sa výsledky opäť preklopia.

Zdroj: GizmoChina

14.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+