MojAndroid

AnTuTu zverejnil nový rebríček najpopulárnejších mobilných zariadení na svete. Ten zostavil na základe vlastných štatistík, ktoré vyplývajú z testovania zariadení s jeho aplikáciou. Väčšinu popredných priečok bez prekvapení obsadil Samsung a len niekoľko iných výrobcov z Číny. Najviac obľúbeným bol Samsung Galaxy Note 5, minuloročný model Samsung Galaxy S6, S6 edge, ale aj novinky S7 a S7 edge. Do TOP 10 sa okrem nich dostali aj zariadenia Xiaomi Redmi Note 3, Meizu MX5, LG G3, LeEco 1S a Meizu Metal. Tieto údaje platia pre prvú polovicu tohto roka. 

22094554-content

AnTuTu okrem tohto rebríčka zverejnil aj štatistiky populárnosti v prípade rôznych základných parametrov smartfónov. Podľa nich ľudia preferujú väčšie zariadenia s uhlopriečkou 5,5″, v obľube sú ale aj mobily s menšími displejmi od 5 do 5,5″. Najčastejšie používaným rozlíšením je Full HD a takmer 20% všetkých zariadení používa už vyššie QHD rozlíšenie zobrazovacích panelov. Zaujímavé sú aj údaje o procesoroch a RAM. Tým v prvom polroku dominovali 4 a 8-jadrové čipy, ktorým sekundovala 3 alebo 4GB operačná pamäť RAM. Najviac sa predávali telefóny s internou pamäťou 16GB, stále populárnejšie sa ale stávajú aj ich 32GB varianty.

antutu antutu_2 antutu_3 antutu_4 antutu_5 antutu6 antutu7

Zdroj: AnTuTu

 

27.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+