MojAndroid

Postupom času sa technológie používané v smartfónoch vylepšujú a zariadenie, ktoré rebríčku AnTuTu dominovalo včera už mohol nahradiť iný model. Čerstvo zverejnený rebríček benchmarku AnTuTu zbiera údaje o výkonnosti smartfónov, a vytvára zoznam najvýkonnejších modelov za mesiac október.

Na úvod je treba pripomenúť, že skóre jednotlivých smartfónov je spriemerované z veľkého množstva meraní.

TOP 10 vlajkových lodí podľa skóre v AnTuTu

antutu oktober vlajkove lode

Ako je na prvý pohľad vidieť, prvé miesto obsadil model Huawei Mate 40 Pro s 8 GB RAM a čipsetom Kirin 9000. Ten dosiahol vďaka novému procesoru priemernú hodnotu až 685 339 bodov. Podľa informácií uvedených na stránke gsmarena.com, je toto zariadenie schopné pri použití “Performance módu” prekročiť hranicu až 720 000 bodov.

 

Druhé miesto patrí zariadeniu iQOO 5 Pro s procesorom Snapdragon 865. Za ním sa tesne v závese drží model IQOO 5 s takmer rovnakým bodovaním pohybujúcim sa okolo hodnoty 663 000. Na piatej priečke sa umiestnil smartfón Redmi K30S, ktorý s bodovaním 660 133 výrazne predčil pomerne drahší Asus ROG Phone 3.

Kirin je síce teraz na prvom mieste, no ako už bolo vyššie spomenuté, o chvíľu to tak nemusí byť a už o niekoľko mesiacov to môže zmeniť práve Snapdragon 875.

TOP 10 smartfónov strednej triedy podľa skóre v AnTuTu

oktober antutu stredna trieda

V kategórii smartfónov strednej triedy obsadil prvú priečku Redmi 10X Pro 5G s hodnotením 398 483 bodov. Za ním sa s rovnakým čipsetom MediaTek Dimensity 820 a s menšou RAM umiestnil model Redmi 10X 5G, s rozdielom približne 5000 bodov. Tretie miesto patrí Honoru 30 s čipsetom Kirin 985.

V prípade tejto tabuľky je zaujímavé vidieť, ako sa čipsetom Kirin 985 a Kirin 820 podarilo obsadiť väčšinu priečok v prvej desiatke. Snapdragon sa síce do prvej desiatky dostal, no patria mu len dve posledné priečky.

Náš tip
Najvýkonnejšiu grafiku v mobile nemá Qualcomm. Víťaz prekvapí
4.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+