MojAndroid

Spoločnosť AnTuTu pri príležitosti začiatku druhého polroku kalendárneho roka predstavila rebríčky najvýkonnejších a najobľúbenejších smartfónov za prvých šesť mesiacov roku 2016. Rebríčky sú o to zaujímavejšie, že tu vidíme všetky vlajkové lode, ktoré boli v tomto čase predstavené. Benchmark AnTuTu tiež nie je obmedzený výberom zariadení iba z jednej časti sveta, a tak je rebríček rozmanitý a zaujímavý.

Náš tip
OnePlus 3 vs vlajkové lode roku 2016 | POROVNANIE

AnTuTu vykon h1 2016

Ak ste zvažovali kúpu nového smartfónu OnePlus 3, teraz máte možno o jeden dôvod naviac. Novinka od čínskej spoločnosti totiž kraľuje rebríčku spolu s ďalšími čínskymi smartfónmi. Hoci bol telefón predstavený iba nedávno, už s ním bolo zrejme vykonaných dosť testov v AnTuTu na to, aby ho bolo možné prehlásiť za absolútneho výkonnostného šampióna prvého polroku tohto roku. Zaujímavé sú ale aj ďalšie miesta, kde jednoznačne dominujú čínske zariadenia. Smartfóny vivo Xplay5 Elite či LeEco Max2 sú tradičné čínske modely, ktoré u nás tak ľahko nekúpite. Zaujme aj štvrté miesto smartfónu ZUK Z2 Pro, ale aj ďalšie umiestnenia. Nestratil sa Samsung Galaxy S7 edge a v tabuľke vidíme aj iPhony s najaktuálnejším procesorom pre smartfóny od Apple.

AnTuTu popularita h1 2016

Okrem toho spoločnosť zverejnila aj rebríčky najpopulárnejších smartfónov vo svete. Tu je už situácia iná a v celosvetovom meradle, podľa očakávaní, dominuje Samsung. Hoci benchmark od AnTuTu je veľmi populárny nástroj, je potrebné brať tieto údaje o obľúbenosti s rezervou. Dáta o výkone sú už trochu objektívnejšie, aj keď vieme, že výsledok benchmarku nemusí byť smerodajný pri skutočnom výkone zariadenia. Spoločnosť tu používa jednoduché podmienky pre vytvorenie rebríčku. Rátajú sa iba testy vo verzii aplikácie V6.0 a vždy sa vyhodnocuje iba jeden model s jedným čipom, ktorý v rozmedzí od 1. 1. 2016 do 30. 6. 2016 zaznamenal v benchmarku aspoň 2 000 meraní. Čo hovoríte na výsledky? Ktorý z najvýkonnejších či najobľúbenejších telefónov je vašim favoritom? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Zdroj: AnTuTu via Android Community, PhoneArena

8.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+