MojAndroid

AnTuTu už pravidelne predstavuje každý štvrťrok zoznam zariadení, ktoré v populárnej benchmarkovej aplikácii dosiahli najvyššie skóre. Teraz prichádza AnTuTu s podobným zoznamom zariadení, akurát v tomto prípade sa berú do úvahy merania z celého prvého polroku tohto roku.

AnTuTus-report-for-H1-2015 (1)

Rebríčku jednoznačne kraľujú súčasné vlajkové lode Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge, ktoré obsadili prvé, resp. druhé miesto. Niekdajšie bronzové umiestnenie stratila vlajková loď HTC One M9, ktorá je aktuálne na šiestom mieste. Na treťom mieste ju vystriedal smartfón Xiaomi Mi Note Pro. Na štvrtom mieste je LeTV 1 Pro, ktoré spolu so Xiaomi používa výkonný procesor Snapdragon 810. Ďalej sa v rebríčkoch umiestnili ZTE Nubia Z9 Max, spomínané HTC One M9, ZTE Nubia Z9, LeTV 1, Samsung Galaxy S5 a Nexus 6.

AnTuTus-report-for-H1-2015

Okrem toho AnTuTu zverejnilo aj prehľadný graf, ktorý hovorí o tom, aké zastúpenie v TOP 10 majú jednotlivé čipy v zariadeniach. Vidíme, že Snapdragon 810 má až 50% zastúpenie, zatiaľ čo Exynos 7420 a Snapdragon 805 majú po 20 %. Procesor MediaTek MT6795 má v rebríčku iba jedného reprezentanta, ktorým je LeTV 1.

Zdroj: AnTuTu via PhoneArena

15.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+