MojAndroid

Je dobrým zvykom, že aplikácia AnTuTu pravidelne zverejňuje zoznam najvýkonnejších zariadení, ktoré prešli jej testami. Samozrejme, nemôžeme hovoriť vo všeobecnosti o najvýkonnejších zariadeniach v každom jednom smere, no rebríček je konzistentný a z tohto hľadiska aj objektívny. V júli sa darilo najmä čínskym smartfónom.

Na prvom mieste je OnePlus 5, ktorý dosiahol ako jediný skóre cez 180-tisíc. Modely OnePlus 3 a 3T svojho času tiež kraľovali tomuto rebríčku, keďže okrem špičkového procesoru ponúkajú aj extra porciu RAM. OnePlus 5 nie je výnimkou a zrejme aj preto mu patrí prvé miesto. Nasleduje Nubia Z17, čo je vlajková loď spoločnosti ZTE. Na treťom mieste je celkom prekvapivo HTC U11, ktorý nie je profilovaný ako výkonnostný šampión, no poslednému takémuto rebríčku dokonca kraľoval. Nasleduje Samsung Galaxy S8+ a čínska vlajková loď Xiaomi Mi6. Až na šiestom mieste je iPhone 7 Plus, aj keď treba povedať, že ide už o takmer ročný smartfón, ktorý bude čoskoro aktualizovaný.

Siedma je Sony Xperia XZ Premium, nasleduje Samsung Galaxy S8 a veľmi zaujímavé je aj predposledné miesto v TOP 10, ktoré patrí smartfónu OnePlus 3T. Niekoľko mesiacov starý model má totiž vlaňajšiu generáciu čipov od Qualcommu, no napriek tomu stále konkuruje najlepším. Desiatku najlepších uzatvára iPhone 7.

Ako sme spomínali, toto nie je smerodajný rebríček, ktorý jednoznačne deklaruje každodenný výkon zariadenia. Na druhej strane, keď sa tu smartfón umiestni, je viac než pravdepodobné, že má výkonu na rozdávanie a skutočne patrí medzi tie najvýkonnejšie na svete. V ďalších mesiacoch sa bude ale zoznam určite zmeniť. Zasiahne doň zrejme aj nedávno predstavená Nokia 8 a umiestnia sa v ňom určite aj Samsung Galaxy Note 8, ktorý spolu s novými iPhonmi bude atakovať najvyššie priečky.

Verzia: 7.0.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 7.0.7
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AnTuTu via GizmoChina 

18.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+