MojAndroid

Spoznali sme najvýkonnejšie elektromobily. Nie však po stránke celkového výkonu a rýchlosti, ale po tom, ako účinný je ich celkový softvér. Portál Gizmochina priniesol zhrnutie toho, ako si jednotlivé infotainment systémy poradili v benchmarkovom teste AnTuTu. Ten môžete poznať práve z recenzií smartfónov a iných zariadení, ktoré prinášame aj my.

V prvej štvorke sa umiestnilo napríklad aj Xiaomi SU7, ktoré sa na trh dostalo len nedávno a stále prebieha odovzdávanie predobjednaných modelov. Ako však možno už viete, ide zatiaľ o veľmi kazivé autá. Tomu napovedá množstvo reklamácií a videá, ktoré sa šíria sociálnymi sieťami.

Mohlo by vás zaujímať:

Ale pekne postupne. Na prvom mieste skončil elektromobil Zeekr 007, ktorý získal 1,07 milióna bodov. Za ním nasledujú Xpeng X9 s 965-tisíc bodmi a Mercedes EQE s 963-tisíc bodmi. Xiaomi je tak až štvrté, pričom všetky 4 autá využívanú čipset Qualcomm Snapdragon 8295. V konfigurácii 16/128 GB dosahuje SU7 skóre AnTuTu až 957 833.

Na kompletné tabuľky si ešte počkáme

Keďže je aplikácia nová, bude nejaký čas trvať, kým sa vytvorí komplexná databáza výsledkov porovnávania EV. Počiatočné údaje ponúkajú pohľad na výkon informačno-zábavného systému naprieč rôznymi značkami EV. Jasnejší obraz sa ukáže, keď sa otestuje viac vozidiel. Aj v tejto oblasti tak ide o súťaž medzi značkami, ktorú budeme veľmi radi sledovať.

AnTuTu TOP 10
AnTuTu TOP 10 | Zdroj: Gizmochina

Vieme, že používateľský zážitok je dnes jednou z top vecí, ktoré zákazník hľadá pri kúpe nového auta. Aj my sme sa pri testovaní niektorých elektromobilov pre Mojelektromobil.sk stretli s tým, že ide často o zanedbanú oblasť a celé systémy sú zasekané a veľmi frustrujúce pri používaní.

Náš tip
Narodeninová súťaž | Môžete vyhrať aj Samsung Galaxy Fit3

4.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+