MojAndroid

AnTuTu benchmark je jedným z mnohých nástrojov, ktoré dokážu odmerať hrubý výkon smartfónov. Zároveň patrí medzi najobľúbenejšie. Každý mesiac odhaľuje rebríček aktuálne najvýkonnejších zariadení, ktoré testom prešli. V septembri 2018 je najzaujímavejšie to, že prvých 10 smartfónov používa rovnaký procesor Qualcomm Snapdragon 845.

Tabuľku ovládli herné smartfóny

Už dlhší čas sa na prvom mieste drží nadupaný herný smartfón Xiaomi Black Shark. Ten používa vyššie spomínaný procesor, ktorý v tomto prípade spolupracuje s 8 GB RAM. Vodné chladenie tomuto zariadeniu zabezpečuje maximálny výkon aj počas najnáročnejších operácií. Priemerné AnTuTu hodnotenie smartfónu Xiaomi Black Shark je 293 009 bodov. Na druhom mieste sa nachádza ďalší model, ktorý pochádza z dielne čínskej značky. Nie je to však Xiaomi, v tomto prípade sa jedná o u nás menej známeho výrobcu Meizu. Smartfón Meizu 16th dosahuje priemerné hodnotenie 292 000 bodov. Tretia priečka patrí ďalšiemu hernému zariadeniu, Asusu ROG Phone. Jeho priemerné AnTuTu hodnotenie činí 291 217 bodov.

Zo zaujímavých zariadení môžeme spomenúť Vivo NEX S, ktorého priemerné hodnotenie je 287 971 bodov či Xiaomi Mi 8 Explorer Edition s 8 GB RAM a 286 143 bodmi. V tabuľke nechýba ani OnePlus 6, ktorého priemerné hodnotenie je 286 006 bodov.

  1. Xiaomi Black Shark
  2. Meizu 16th
  3. Asus ROG Phone
  4. Smartisan Nut R1
  5. Vivo NEX
  6. Xiaomi Mi8 Explorer Edition
  7. Xiaomi Mi 8 Screen Fingerprint version
  8. OnePlus 6
  9. OPPO Find X
  10. Xiaomi Mi 8

Do tabuľky výrazne prehovorí Huawei Mate 20 Pro

V najbližších dňoch sa pravdepodobne dočkáme zmeny a Xiaomi Black Shark už nebude najvýkonnejším Androidom. Nahradiť by ho mal Huawei Mate 20 Pro, ktorý bude predstavený dnes v Londýne. Ten ponúkne úplne nový procesor Kirin 980, ktorý je vyrobený 7 nm technologiou. Určite sa máme na čo tešiť, my budeme na predstavení osobne a prvé informácie prinesieme už čoskoro.

Náš tip
Nový procesor Apple A12 dosahuje v AnTuTu benchmarku gigantické hodnoty
Náš tip
Toto sú najlepšie smartfóny v pomere cena/výkon podľa AnTuTu

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+