MojAndroid

Spoločnosť AnTuTu, stojaca za jedným z najpopulárnejších mobilných benchmarkov na trhu, už nejaký čas každý štvrťrok zverejňuje informácie o najvýkonnejších zariadeniach v danom sledovanom období. Inak to nie je ani teraz, keď si môžeme pozrieť, ako sa v rebríčku umiestnili najnovšie vlajkové lode, ktoré boli tento rok predstavené.

Náš tip
AnTuTu zverejnilo rebríček najpopulárnejších smartfónov za 4Q 2015

Podľa očakávania dosiahli nové vlajkové lode popredné umiestnenia v rebríčku. Prvenstvo patrí čínskemu šampiónovi Xiaomi Mi5. Na druhom mieste je to Samsung Galaxy S7 edge a na treťom mieste je aktuálna vlajková loď Apple iPhone 6s. Je ale potrebné poznamenať, že iPhone 6s je na trhu už niekoľko mesiacov a rozdiely v prvej trojke sú takmer neexistujúce.

Náš tip
Xiaomi Mi5: Konkuruje najlepším nielen cenou | RECENZIA

AnTuTu rebricek Q1 2016

Na ďalších miestach vidíme hneď niekoľko čínskych zariadení. Huawei Mate 8, Meizu Pro 5, LETV Max či Vivo Xplay5 ponúkajú skutočne obrovské množstvo výpočtového výkonu a majitelia týchto zariadení sa zrejme nemôžu sťažovať na to, že by im ich smartfón nestíhal. V rebríčku nájdeme už vyše roka starý iPhone 6 a aj vlaňajšiu vlajkovú loď Samsung Galaxy S6. Svoje miesto v rebríčku má aj Samsung Galaxy Note 5, ktorý je ale výrazne zatienený novou vlajkovou loďou od kórejského giganta.

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy S7 edge: Vylepšenia na správnych miestach

Celkovo tak musíme skonštatovať, že rebríček nás veľmi neprekvapil a aj naše doterajšie recenzie naznačovali, že súčasné modely výrazne predbiehajú vlaňajšie telefóny, teda aspoň po stránke surového výkonu. Ak je to niečo, čo sa vám na smartfóne páči, určite by ste mali brať na vedomie zariadenia v tomto rebríčku, keď si najbližšie budete vyberať nové zariadenie.

Zdroj: AnTuTu via PhoneArena

11.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+