MojAndroid

V minulosti mal Qualcomm bezkonkurenčne najvýkonnejšie čipsety pre Android, ale marcový rebríček benchmarku AnTuTu ukazuje, že konkurencia je bližšie ako kedykoľvek predtým.

MediaTek Dimensity 9000 sa výrazne priblížil výkonu Snapdragonu 8 Gen 1

Treba však pripomenúť, že rebríček vychádza z testov v Číne, kde napríklad Samsung nepredáva smartfóny s čipsetmi Exynos. Výsledky sú tak trochu skreslené smerom k tomuto trhu. Pretože tiež ide o benchmark pre Android platformu Android, tak v ňom nenájdete smartfóny Apple iPhone.

Marcový rebríček benchmarku AnTuTu | Zdroj: GSMArena.com

Prvý tri miesta v rebríčku si držia smartfóny s čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1: Red Magic 7 Pro, iQOO 9 (čínska verzia) a iQOO 9 Pro. Všetky tri modely sú hernými smartfónmi od čínskych spoločnosti ZTE a Vivo. Víťaz Red Magic 7 Pro dosiahol výborný výsledok až 1 037 315 bodov.

Snpadragonu 8 Gen 1 sa v rebríčku výrazne priblížil čipset MediaTek Dimensity 9000. Smartfón Redmi K50 Pro (globálne bude dostupný pod názvom Poco F4) vďaka nemu dosiahol na štvrté miesto so skóre 994 730 bodov. Rovnaký čipset využíva aj Oppo X5 Pro, ktorý skončil na šiestom mieste. Zvyšné smartfóny v marcovom Top 10 sú zariadenia so Snapdragon 8 Gen 1.

Aké rozdiely v smartfónoch a čipsetoch rozhodli o výsledkoch benchmarku AnTuTu?

Tím AnTuTu pripisuje skóre Red Magic 7 Pro jeho vynikajúcemu chladeniu. Ide o herný smartfón so vstavaným ventilátorom, ktorý umožnil čipsetu počas testu udržiavať vysokú frekvenciu procesorových jadier. Smartfóny IQOO 9 a iQOO 9 Pro nemajú aktívne ventilátory, čo bude aj dôvodom ich o niečo horšieho skóre.

Pokiaľ ide o dva modely s čipsetom MediaTek Dimensity 9000, tak AnTuTu tvrdí, že Oppo reguluje výkon a kvôli tomu Find X5 Pro mierne zaostáva za Redmi K50 Pro. Redmi K50 Pro tiež počas testu automaticky neprešiel do svojho najvýkonnejšieho režimu, čo mu pravdepodobne zabránilo prekročiť hranicu 1 milióna bodov.

AnTuTu tiež pripomína ďalšie rozdiely medzi čipsetmi Snapdragon 8 Gen 1 a Dimensity 9000. Čip od MediaTeku sa v teste opieral o výkon CPU, ale jeho grafické jadro Mali-G710 MC10 mierne zaostávalo za grafickým jadrom Adreno 730 v čipsete od Qualcommu. To samozrejme nie je až tak prekvapivé, pretože Adreno je už roky najefektívnejším GPU pre Android.

Náš tip
Samsung ukončil podporu obľúbenej vlajkovej lode. Už nedostane žiadnu aktualizáciu
5.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+