AnTuTu benchmark je známy asi každému, kto sa aspoň trochu zaujíma o výkon svojho smartfónu. Táto šikovná a dnes už mimoriadne populárna a uznávaná aplikácia ho vie spoľahlivo zmerať a preniesť na číselnú hodnotu. Vývojári aplikácie pravidelne zverejňujú rebríček najvyšších skóre, čo urobil aj teraz a máme pre vás výsledky za mesiac február.
Nový šampión pochádza z dielne Samsungu
Keď Qualcomm predstavil nový čipset Snapdragon 855 vyrobený 7nm technológiou, prišla nová éra a výkon sa opäť posunul na vyššiu úroveň. Jedným z tých, ktorí osadili nový Snapdragon do svojich modelov je aj Samsung. Nové Galaxy S10 dostali do vena práve tento procesor a očakávali sa dobré výsledky v benchmarku. Tie sa nakoniec aj naplnili.
Samsung Galaxy S10+ sa totiž umiestnil na prvej priečke benchmarku Antutu. Skóre, ktoré tam dosiahol činí 332 850 bodov, čo je, samozrejme, priemerná hodnota z niekoľkých stoviek, ak nie tisícov zariadení. S väčším odstupom sa na druhej priečke umiestnil Honor View20, ktorý získal 305 599 bodov. Zdá sa, že smartfóny s dierou v displeji to tento mesiac vyhrali.
Aj väčšinu ďalších priečok obsadili smartfóny od spoločnosti Huawei a Honor. Prekvapením môže pre niekoho byť Xiaomi Mi Mix 2S, ktoré sa s počtom bodov 298 007 umiestnilo lepšie ako novšie Mi Mix 3. V tabuľke sa ešte stále drží aj OnePlus 6, ktorý už ale pomaly novým vlajkovým lodiam nestíha.
Ďalšie články k téme:
A Xiaomi mi9 je kde?
Ta sa zacala v EU predavat posledny februarovy den ale cinska verzia uz je trosku dlhsie v predaji. Ta ale vsetkych prekona o pekne vela bodov
Presne tak – do tychto rebrickov sa dostavaju zariadenia, ktore splnili podmienku urciteho poctu testovani v aplikacii a z toho sa nasledne vypocita priemerne cislo, ktore je uvadzane v rebricku. Je preto velmi pravdepodobne, ze Mi9 este tuto podmienku nestihlo splnit a objavi sa v rebricku dalsi mesiac :)
Toto predhananie sa je blaznive. Mam Honor Play, ktory dosahuje cca. 210000 bodov a nemam problem s cimkolvek.
To je pravda, 200 tisíc bodov je stále viac než dosť na bezproblémovú prácu s telefónom. Faktom je, že keby toto predbiehanie nebolo, technológie by sa nikam neposunuli a možno by nič také ako Android neexistovalo :)