MojAndroid

Populárna služba AnTuTu slúži najmä na výkonnostné porovnanie jednotlivých mobilných zariadení. Vo všeobecnosti však môžeme povedať, že tieto výsledky Benchmark testov nemusia byť smerodajné pre výkon smartfónu v každodennom používaní. Teraz prichádza zmena a v Obchode Play sa objavila nová verzia aplikácie s číselným označením 7.0.4.

Náš tip
Toto je 10 najobľúbenejších smartfónov podľa AnTuTu Benchmark za rok 2017
Náš tip
Zaujímavé používateľské štatistiky z roku 2017 podľa rebríčku AnTuTu

AnTuTu a nové kritéria hodnotenia

Aplikácia ponúka oproti svojim predchodcom dizajnové, ale aj funkčné zmeny. Nové testovanie by malo byť viac cielené práve na každodenný výkon zariadenia a nie na “hrubý” výkon, ktorý dokáže zariadenie poskytnúť pri jednorázovej záťaži. Vylepšenou bola najmä posledná stránka hlasovania – UX, ktorá ponúka testovanie vykresľovania webových stránok, ich prehliadanie a snímanie QR kódov.

Viacero používateľov zaznamenalo nárast “skóre” v novej verzii aplikácie a to bez zásahov do zariadenia. Rovnako tak poľský web gsmmaniak, ktorý testoval novinky na vlajkovom zariadení Xiaomi Mi6. V rámci tohto testovania dosiahlo zariadenie vyššie skóre o približne 20 000 bodov a to už je rozhodne rozdiel.

My v redakcii sme podrobili testu vlajkový smartfón Huawei P10 (s kódovým označením VTR-L09), ktorý dosiahol v priemere našich testovaní skóre na úrovni 143 000 bodov. Ide takisto o nárast oproti našim predošlým hodnoteniam. Napríklad v čase písania recenzie Huawei P10 dosiahlo rovnaké zariadenie skóre na úrovni len približne 123 000.

Náš tip
AnTuTu: Toto je 10 najvýkonnejších telefónov na trhu [10/2017]
Náš tip
AnTuTu: Toto sú najvýkonnejšie zariadenia pred príchodom nového iPhone

Rozdiel vo výsledkoch v rámci aktuálnej verzie aplikácie AnTuTu môžete zaznamenať aj vy na vašom Android zariadení. Ide však práve o spomínané vylepšené kritéria v rámci testovania. Aplikáciu AnTuTu si môžete stiahnuť na nasledujúcom odkaze. Dosiahli ste rozdiel v rámci skóre aj na vašom Android smartfóne? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: 7.0.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 7.0.7
Aktuálna cena: Zdarma
5.2.2018
Zdroj: Obchod Play, gsmmaniak

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+