MojAndroid

Ak ste si zakúpili Samsung Galaxy S8 alebo S8 Plus, tak ste si mohli všimnúť predinštalovanú aplikáciu od McAfee. Samsung to síce preháňa s továrenskými aplikáciami a veľa z nich ani len neotvoríte, ale McAfee do tejto kategórie určite nepatrí.

Aplikácia sa presne nazýva McAfee VirusScan a má za úlohu vyhľadávať nebezpečný malware. Nie je prekvapením, že Samsung predinštaloval túto aplikáciu aj na svojej novej vlajkovej lodi. Vo svojich počítačoch už nejakú dobu ponúka McAfee LiveSafe. Dokonca McAfee nájdeme aj v inteligentných televízoroch v USA a Južnej Kórei s tým, že v najbližšej dobe sa rozšíri podpora pre ďalšie krajiny.

Spoločnosť McAfee sa len pred nedávnom stala druhýkrát nezávislou firmou. Založená bola v roku 1987, ale v 2011 ju odkúpil populárny výrobca procesorov Intel. Minulý mesiac sa spoločnosť znovu stala samostatnou, aj keď Intel stále vlastní 49% podiel.

Takou menšou pikoškou je, že zakladateľ John McAfee opustil spoločnosť už v roku 1994 a odvtedy má niekoľko problémov so zákonom. Údajne bol zapletený aj do vraždy na Belize. Pred nedávnom predstavil drahý smartfón, ktorý sa pýši prívlastkom “nehacknuteľný”. John má teda aj po odchode z firmy veľmi akčný a zároveň “bláznivý” život.

Zdroj: Android Authority

11.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+