MojAndroid

Antik Telecom zaviedol v týchto dňoch jedinečné inovácie. Softvér v TV set-top boxoch, ktoré si spoločnosť sama vyvíja a vyrába teraz umožňuje zákazníkom pridať si do svojho zoznamu kanálov vlastné vysielanie, či už pohľad z domácej kamery, osobné hobby vysielanie alebo komunitný obsah. Takto vytvorený zoznam môže navyše zdieľať s uzavretou skupinou užívateľov, napríklad priateľmi či známymi alebo sa rozhodnúť ho zverejniť pre všetkých klientov Antiku. Ďalšia inovácia umožňuje zákazníkom preniesť si svoj domáci box, doteraz pevne pripojený
k optickej sieti Antiku aj mimo siete Antik, napríklad na dovolenku alebo víkend u rodičov. Diváci môžu službu, za ktorú si platia využiť aj keď časť mesiaca netrávia doma.

„Koncepty Bring-Your-Own-Device (BYOD) a Bring-Your-Own-Content (BYOC) dnes vládnu globálnym technologickým inováciam v oblasti konzumovania video obsahu,“ vysvetľuje generálny riaditeľ spoločnosti Antik Telecom a hi-tech vizionár Igor Kolla. „Po najväčších globálnych hráčoch ako napríklad Facebook alebo Youtube sme sa rozhodli priniesť slobodu pri výbere miesta, času a druhu obsahu aj my pre našich zákazníkov. Takto si už aj malý detský športový klub môže zdieľať záznamy z tréningov či zápasov, mestské kúpalisko dávať k dispozícii záber z kamery pre vlastnú propagáciu, či farský úrad pre živé vysielanie z kostola. V biznis segmente si zasa napríklad sieť kvetinárstiev jednoducho vytvorí reklamný systém v svojich predajniach. V najbližších mesiacoch budeme pozorne sledovať záujem o tieto novinky a na ich základe službu ďalej vylepšovať.“ Spoločnosť vidí takmer neobmedzený potenciál novej služby pre podporu lokálnych komunít, školení, vyučovacích materiálov a propagácie na miestnej či regionálnej úrovni.

Zoznam kanálov v STB na pridanie zo zoznamu pripraveného užívateľom

Používanie služby TVPlugin (pridávanie a zdieľanie vlastného zoznamu programov) a používanie domáceho boxu mimo pevnej adresy poskytuje Antik bezplatne. Služba prenosu je dostupná na zariadeniach Antik Mini 1 a 2, služba TV Plugin len na boxoch Mini 2 po najnovšom update firmvéru. Antik zároveň plánuje spustenie TV Plugin aj v mobilných aplikáciách AntikTVGo.

Pre prenos boxu nie je nutné žiadne nastavenie, stačí ho zabaliť, na novom mieste rozbaliť a zapojiť cez pevné pripojenie alebo wi-fi k dostupnému miestnemu pripojeniu so stabilnou rýchlosťou aspoň 2mbps. Klient tak získa prístup k rovnakému balíčku programov, aké si platí doma, čo sa môže hodiť napríklad ak príde do hotela, ktoré majú často ponuku programov veľmi chudobnú.

Pre pridanie vlastného obsahu je potrebné poznať adresu streamu, ktorú je možné potom pridať prostredníctvom osobitného web rozhrania. Zároveň je možné rozhodnúť, či vložené programy chcem sledovať len na svojom vlastnom boxe ale si vytvoriť PIN kód, cez ktorý ich môžu po zadaní v svojich zariadeniach sledovať aj známi či rodina. Navyše, po zadaní voľby „Public“ si nájdu takýto zoznam všetci ostatní klienti Antiku a môžu sa sami rozhodnúť či si ho pridajú medzi doteraz sledované kanály. Užívateľ musí pri vkladaní obsahu potvrdiť súhlas s pravidlami používania.

Po pridaní je užívateľský kanál dostupný priamo v zozname ostatných programov

Následne už stačí len sledovať obľúbené programy rovnako ako klasické vysielanie. Programy je možné rovnako jednoducho aj vymazať.
Antik Telecom pre podporu technicky menej zdatných zákazníkov pripravuje v krátkom čase aj službu podporujúcu vytvorenie vlastného programu, napríklad zo série videonahrávok, ktorý následne bude klient môcť sledovať na boxe ako bežný TV kanál.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+