MojAndroid

V Holandsku skúmali deväť anti-5G produktov, z ktorých všetky vzišli nebezpečné pre zdravie, vzhľadom na to, že obsahujú rádioaktívne prvky. Išlo o produkty ako kvantový prívesok, špeciálna maska na spanie a detský náramok. Správu prináša portál Independent.

Anti-5G produkty vyžarujú ionizujúcu radiáciu

Zistila to holandská autorita v oblasti jadrovej bezpečnosti a rádiovej ochrany (ANVS). ANVS urguje ľudí, aby prestali tieto produkty nosiť, vzhľadom na to, že škodia sebe i ostatným. Poskytla tiež inštrukcie na to, ako tieto produkty bezpečne uskladniť, kým nie sú zverejnené ďalšie inštrukcie na ich vrátenie.

Anti-5G kvantový prívesok
Anti-5G kvantový prívesok | Zdroj: independent.co.uk

5G siete nie sú škodlivé – nie je na to žiaden vedecký materiál, ktorý by to potvrdzoval. Aj WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) tvrdí, že 5G siete nie sú o nič odlišnejšie, než 3G alebo 4G.

ANVS odhalila až deväť takýchto produktov – od príveskov, náramkov, až po masku na spanie, či detský náramok. Holandské právo zakazuje predaj takýchto produktov – ide totiž o porušenie Zákona o jadrovej energetike.

„Predajcom v Holandsku, o ktorých ANVS vie, bolo oznámené, že predaj je zakázaný a musí byť okamžite zastavený a že o tom musia informovať svojich zákazníkov,“ uvádza sa vo vyhlásení ANVS.

Ak vás zaujíma, o aké produkty ide, pozrite si celú správu ANVS.

Konšpirácie vytvorili hotový trh pre takéto bizarné produkty. Ukázalo sa to aj v nedávnej minulosti počas pandémie, keď istý politik zvýšil dopyt po Bromhexine. Taktiež konšpiračné teórie vytvorili dopyt po odčervovacom lieku Ivermektín.

Pred rokom sme spomínali aj 5GBioShield, čo bolo len obyčajné USB. Bola však okolo neho vytvorená viera, že dokáže chrániť pred 5G a že okolo vás vytvorí neviditeľnú kopulu, ktorá neprepustí 5G signál.

Náš tip
TCL NXTWEAR G: Inteligentné okuliare, ktoré kúpite aj na Slovensku

20.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+