MojAndroid

O hackerskej skupine Anonymous sme v súvislosti s bojom proti terorizmu počuli už nejedenkrát a inak tomu nie je ani teraz. Tento raz sa však zameriava na trochu iný cieľ. Konkrétne amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa, ktorý volá po vyhostení všetkých moslimov, ktorý by chceli prísť do krajiny. Trumpa Anonymous varovali aj prostredníctvom videa, ktoré publikovali na Youtube. Trumpove tvrdé vyjadrenia na účet moslimov prišli po tragickej udalosti v San Bernardine, kde bolo zabitých 14 ľudí.

https://www.youtube.com/watch?v=eSnOwUE5Fro

V preklade: “Donald Trump, dostalo sa do našej pozornosti, že chceš zakázať vstup všetkým moslimom, ktorí by sa chceli dostať do USA. Takáto politika bude mať veľký vplyv na nás všetkých. To je to čo chce ISIS.  Čím viac sa budú moslimovia cítiť ukrivdení a smutní, tým viac sa ich obráti k ISIS. Čím viac budú Spojené štáty utláčať moslimov, nie len tých radikalizovaných, môžeš si byť istý, že ISIS to použije vo svojej propagande. Donald Trump mysli dvakrát predtým ako niečo povieš. Bol si varovaný…”

Na podobnú nôtu sú adresované aj vyjadrenia predstaviteľov známych technologických spoločností, ktoré vyzývajú k väčšej tolerancii. “Už miliónkrát bolo povedané, že Amerika je krajinou príležitostí. Pre milióny imigrantov to nie je abstraktom ale konkrétným popisom niečoho, čo tu môžu nájsť,” píše CEO Googlu Sundar Pichai. “Je veľmi skľučujúce vidieť intoleranciu, ktorá hrá v posledných dňoch hlavnú úlohu v správach – vyhlásenia o tom, že naša krajina by bola lepším miestom bez hlasov a nápadov určitých skupín ľudí, založených len čisto na tom odkiaľ pochádzajú alebo ich náboženstve.

Pichai nie je jediným kto vyzýva k boju proti intolerancii, ktorá momentálne naberá na obrátkach, a to najmä po vyjadreniach Donalda Trumpa. Moslimov totižto podporil aj Mark Zuckerberg, ktorý sa tiež postavil za práva moslimov, pre ktorých chce vybudovať “bezpečné a príjemné prostredie”.

Zdroj: techcrunch
12.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+