MojAndroid

Konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou nenechal chladných ani hackerov zo známej skupiny Anonymous. Portál Businessinsider informoval o tom, že kybernetické útoky na ruské ciele už začali. Hackeri tvrdia, že už sa im podarilo znefunkčniť niekoľko vládnych webových stránok a taktiež aj RT.com, čo je webová stránka štátom kontrolovanej televízie.

Skupina Anonymous o tom, že sa zapojila do kybernetickej vojny informovala na sociálnej sieti Twitter.

Niektoré weby sa im podarilo zneškodniť úplne, iné výrazne spomaliť. Ide napríklad o stránky Kremľa, Dumy či Ministerstva obrany. Hackeri spoustili aj DDoS útoky na webové stránky ruských poskytovateľov internetu. Tieto útoky majú byť odpoveďou na ruské kybernetické útoky namierené proti Ukrajine.

Malvér, ktorí Anonymous proti Rusku použil, je navrhnutý ako ransomvér, avšak chýba mu mechanizmus výkupného. Má byť deštruktívny a navrhnutý tak, aby znefunkčnil zariadenia, na ktoré cieli. Práve kybernetické útoky sú jedným z účinných prostriedkov, ktoré sa využívajú v modernej vojne. Majú totiž veľký potenciál zneškodniť dôležitú infraštruktúru krajiny.

Európska únia zareagovala na agresiu Ruska tým, že proti nemu zaviedla viacero ekonomických sankcií. Sankcie na Rusko uvalili aj USA, ktoré krajinu odstrihnú od dôležitých amerických technológií.

Náš tip
Polícia upozorňuje na nebezpečné SMS správy, ktoré zaplavili Slovensko
25.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+