MojAndroid

Radi by sme sa opýtali vás, našich čitateľov, ako to vidíte s vyššou obnovovacou frekvenciou v smartfónoch. 90 alebo 120 Hz či viac vyzerá naozaj výborne, no má to negatívny dopad na výdrž batérie. Potrebujeme displeje s vyššou obnovovacou frekvenciou?

Vyššia obnovovacia frekvencia vo vlajkových lodiach, aj v strednej triede

Dnes už prakticky každá vlajková loď ponúka vyššiu obnovovaciu frekvenciu displeja ako štandardných 60 Hz. Jedinou výnimkou je asi len Xperia 1 II, ktorá sa drží 60 Hz. To isté platí aj pre zatiaľ najnovšie iPhony, tie ale boli predstavené v septembri minulého roka.

OnePlus Nord
OnePlus Nord s 90 Hz displejom

Zlatým štandardom je 90 Hz frekvnecia, ktorú už môžeme nájsť aj v niektorých modeloch strednej triedy, napríklad Motorola moto g 5G plus či OnePlus Nord. 120 Hz ponúkajú najnovšie Samsungy či Oneplus 8 Pro. Existujú aj modely s vyššou obnovovacou frekvenciou, no väčšinou ide o u nás menej známych výrobcov a herné smartfóny.

Výhoda displeja s vyššou obnovovacou frekvenciou je jasná. Vyzerá to výborne a rozdiel je markantný už pri prechode zo 60 Hz na 90 Hz. Avšak má to aj negatívnu stránku, ktorou je vyššia energetická náročnosť a tým pádom aj slabšia výdrž smartfónu.

Kúpili by ste si v budúcnosti smartfón so 120 Hz displejom?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

O svoje názory sa s nami môžete podeliť priamo v komentároch pod týmto článkom.

27.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+