MojAndroid

Úspech série mobilných hier Angry Birds jej môžu závidieť nielen developeri ale aj iné herné štúdiá. Existuje mnoho titulov, ktoré rýchlo získajú popularitu, ako napríklad Flappy Bird, Temple Run a ďalšie, no len veľmi málo z nich sa udrží na popredných priečkach tak dlho ako Angry Birds. Najnovšia finančná správa spoločnosti Rovia, ktorá stojí za vývojom tejto už kultovej hry, však prezrádza, že jej popularita už začína klesať.

Rovio odhalilo, že príjmy spoločnosti zostali medzi rokmi 2012 a 2013 v podstate rovnaké, no celkový zisk sa znížil až o 50%. Pokles zaznamenal aj predaj hračiek, sladkostí a iných produktov, ktoré sú predávané s témou Angry Birds. Podľa oficiálneho vyjadrenia je pokles zisku spôsobený z veľkej časti investíciou do novej divízie, ktorá tvrdo pracuje na celovečernom filme o Angry Birds. Logickým vysvetlením tiež môžu byť väčšie náklady na vývoj posledných titulov, ako napríklad Angry Birds Go! alebo Angry Birds Epic.

Stagnujúce príjmy však môžu napovedať aj o poklese záujmu zo strany hráčov. Z veľkej časti začali mnohí cítiť odpor k prechodu na tzv. free-to-play model. Hru si síce stiahneme zadarmo či už z Google Play lebo AppStore, no vnútroherné nákupy odrádzajú veľkú časť fanúšikov. Možno aj z toho dôvodu sa v aktuálnej finančnej správe nenachádzajú čísla o počte aktívnych hráčov. Tieto správy samozrejme neznamenajú koniec Rovia, no v ďalších obdobiach zrejme pristúpi k razantným zmenám, prípadne úplne novým spôsobom monetizácie, či titulom, ktoré by naštartovali čistý zisk spoločnosti. Aké to budú, si budeme musieť ešte počkať.

Zdroj: phonearena

29.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+