MojAndroid

Všetci užívatelia, ktorí sledujú dianie na poli mobilných zariadení, určite poznajú jeden z najpopulárnejších herných titulov, Angry Birds. Spoločnosť Rovio, ktorá stojí za jej vývojom dnes oznámila prekročenie hranice štvrť miliardy aktívnych užívateľov, ktorí sa hrali túto hru v mesiaci december. Keďže mnohí z vás si pod stromčekom našli práve nový smartfón, na vianoce zaznamenalo Rovio až 8 miliónov stiahnutí a vo vianočný týždeň ich bolo dokonca až 30 miliónov na rôznych platformách. V porovnaní s koncom minulého roka  to predstavuje 30-percentný nárast.

V decembri si zahralo Angry Birds až 263 miliónov aktívnych užívateľov

Spoločnosť Rovio nebola vo svojich začiatkoch taká úspešná a Angry Birds nie je ani zďaleka jej prvá hra. Nahnevaný vtáci boli vytvorení až na 52 pokus presadiť sa na platforme iOS, kde začínali svoj vývoj. Odvtedy patrí Rovio medzi špičku v brandži. V rozhovore s portálom TechCrunch, sa Peter Vesterbacka, marketingový riaditeľ spoločnosti vyjadril, že plánuje dostať Rovio na prvé miesto v zábavnom priemysle s miliardou užívateľov denne. Tento cieľ je takmer nereálny, no kto vie, s rozrastajúcim sa počtom smartfónov s Androidom, sa k tomuto číslu možno priblížia. Pre porovnanie, produkty Coca-Cola konzumuje denne miliarda ľudí na zemi, no táto spoločnosť je na trhu už 100 rokov.

Angry Birds určite nezostane jednou z najpopulárnejších mobilných hier nadlho, takže sa tešíme na ďalšie úspešné tituly, ktoré nám Rovio v budúcnosti predstaví. Zatiaľ sa budeme musieť uspokojiť s novým vodným vesmírom PigDipper v hre Angry Birds Space.

Zdroj: TechCrunch, PhoneArena

12.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+