MojAndroid

Pokrok človek nezastaví, a tak už dlhú dobu sa používa v obchodoch a podnikoch možnosť platiť nielen hotovosťou alebo kartou, ale aj novými platobnými službami ako je Google Pay alebo konkurenčný Apple Pay. Sú ale miesta, kde sa stále takýmto službám vyhýbajú. Platí to napríklad pre kostoly, kde majú k podobným platobným prostriedkom averziu. To už ale neplatí pre Veľkú Britániu, kde Anglikánska cirkev (The Church of England) začala využívať Google Pay a rovnako aj Apple Pay.

Náš tip
Google Pay: Tisíce Slovákov už aktívne využívajú bezkontaktné platby od Google

Podle hovorcu cirkvi však nebola iná možnosť. Cirkev sa totiž snaží svoje možnosti rozšíriť a zároveň sa chce prispôsobiť dnešným trendom. Ďalej dúfa, že môže spôsobiť zavedením podpory týchto platieb revolúciu, ktorá potom privedie na tuto myšlienku aj ďalšie zbory. A čím pôjde na viac ako 16 000 miestach využívaných cirkvou zaplatiť? Prakticky všetkým. Terminály si poradia ako s klasickými kartami, tak i s bezkontaktnými, Apple Pay či Google Pay. Všetky platby prebehnú vďaka tomu rýchlo a bez potreby so sebou nosiť fyzickú hotovosť. Pôjde tak zaplatiť dokonca aj svadba, krstiny či dokonca pohreb.

24.3.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+