MojAndroid

Andy Rubin, jeden zo zakladateľov samotného operačného systému Android, len pred nedávnom predstavil pod svojou novou značkou nový smartfón Essential Phone. Teraz podľa aktuálnych patentových informácií pravdepodobne pripravuje ďalší nový produkt. Má ísť o inteligentné okuliare podobné produktom ako Google Glass či Snapchat Spectacles.

Náš tip
Essential Phone: Nový fenomenálny smartfón od otca Androidu

Okuliare Essential Smart Glasses majú mať zabudovanú jednu alebo viac kamier orientovaných na používateľa. Rovnako prinesú jednu alebo viac kamier pre snímanie okolia používateľa.

Náš tip
Essential Phone: Kúpili by ste si nový smartfón od Andyho Rubina? | DISKUSIA

Vonkajšie kamery by mohli snímať fotografie, videá a akčné zábery. Kamery orientované na používateľa budú mať následne za úlohu sledovať pohyby očí. Podľa patentových informácií by tieto kamery mohli byť použité na využitie “dual-mode” obrazovky pre rozšírenú realitu.

“Na základe prostredia, ktoré používateľ vidí a na základe smeru pohľadu používateľa, môže procesor zobraziť obraz, ktorý rozšíri životné prostredie okolo používateľa,” – píše sa v patente. “Napríklad, ak používateľ pozerá na čiarový kód položky, procesor môže zobrazovať lacnejšie nákupné možnosti tej istej položky.”

Essential Smart Glasses by mali byť takisto kompatibilné s fotosenzitívnymi šošovkami, šošovkami slnečných okuliarov a šošovkami na predpis. V rozhovore pre Wired na začiatku tohto týždňa Andy Rubin uviedol, že projekt Google Glass zlyhal, avšak nie preto, lebo bol zlý po technologickej stránke veci, ale preto, že svet nebol pripravený tieto okuliare nosiť. Je teda rozhodne zaujímavé sledovať, ako si bude počínať pripravovaný projekt od Essential.

Zdroj: androidauthority

5.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+