MojAndroid

Andy Rubin je v technologickej komunite považovaný za otca mobilného systému Android. Práve on stál v jeho začiatkoch a po akvizícii jeho operačného systému spoločnosťou Google v roku 2005 pokračoval na jeho vývoji ako seniorský viceprezident mobilného a digitálneho obsahu. V roku 2013 sa presunul v spoločnosti do robotickej divízie a vo vedení vývoja Androidu ho vystriedal Sundar Pichai, ktorý je momentálne CEO samotného Google. V roku 2014 Andy Rubin po 9 rokoch spoločnosť Google opustil. Podľa New York Times stáli za odchodom aj obvinenia zo sexuálneho obťažovania zamestnankyňou Google. Andy sa neskôr zapojil do startupu Essential Products a pred dvoma rokmi predstavil dlho očakávaný smartfón Essential Phone PH-1. Ten bol ale komerčným prepadákom a dlhú dobu nebolo o spoločnosti počuť. Teraz ale Andy Rubin na svojom twitter účte naznačil predstavenie tajomnej novinky.

Média samozrejme špekulujú, o aký produkt by sa mohlo jednať. Bude to nástupca smartfónu Essential phone? Alebo smart reproduktor na ktorom spoločnosť pracovala ešte vo svojich začiatkoch? Do úvahy taktiež pripadá softvérový produkt. Fanúšikov spoločnosti by samozrejme potešila najviac nová generáciu dnes už kultového smartfónu. Essential Phone PH-1 je výnimočný minimálne svojím dizajnom a rýchlymi aktualizáciami systému Android podobne ako to je v smartfónoch Google Pixel. Dokonca priniesol  populárny výrez v displeji pre selfie kameru ešte pred iPhonom X od spoločnosti Apple.

Náš tip
Google Pixel 4: „Počkajte, čo všetko dokáže“. Dizajn odhalený Googlom
15.6.2019
Zdroj: Phandroid

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+