MojAndroid

Šéf vývoja pre Android Andy Rubin zverejnil na svojom Twittery informáciu o tom, ako Android neustále napreduje. Denne je celosvetovo aktivovaných viac ako 500 000 Android zariadení a toto číslo neustále rastie o 4,4% každý týždeň. To je neuveriteľný krok vpred, keď si zoberieme fakt, že len pred mesiacom štatistiky hovorili o počte 400 000 , v decembri to bolo 300 000 a pred rokom 100 000 aktivovaných zariadení denne. S rastom popularity Androidu sa zvyšuje aj jeho podiel na trhu. V prvom kvartáli tohto roka patrilo Androidu 36,4% amerického trhu, čím ľahko porazí zastúpenie ostatných výrobcov.

Podľa prieskumu by sa malo v roku 2012 predať viac ako 630 miliónov smartfónov a z toho až 49,2% by mali byť Android telefóny. Nasledovať bude Apple s jeho iOS s podielom 18,9%. Toto sú skvelé čísla a prognózy pre náš milovaný Android, čo poviete? :)

Zdroj: news.cnet.com

28.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+