MojAndroid

Android je najpoužívanejší operačný systém pre mobilné zariadenia, či už sa bavíme o smartfónoch alebo tabletoch. Niekedy by však niektorí používatelia v prípade Android tabletov ocenili mierne odlišný prístup, podobný desktopovým operačným systémom, ako je Windows. V tomto bode prichádza do hry projekt Andromium OS, ktorého cieľom je priniesť vylepšený multitasking pre použitie s myšou a klávesnicou.

Z názvu trocha mylne plynie, že sa jedná o operačný systém, no v skutočnosti ide o tradičnú aplikáciu, ktorá mení prostredie Androidu v štýle Windowsu. Projekt hľadal v minulosti finančnú podporu na platforme Kickstarter, no neúspešne. Autorovi sa nepodarilo dosiahnuť cieľ 100 000 dolárov, no aj napriek tomu pokračoval v jeho vývoji.

Aplikácia Andromium OS sa pod dlhom čakaní dostala do obchodu Google Play a majitelia Android zariadení si ju môžu vyskúšať zadarmo v rámci beta testovania. Ako sme už spomínali, aplikácia zmení prostredie Androidu v duchu Windowsu, takže budete môcť využiť napríklad otvorenie dvoch aplikácií v oknách, štart menu alebo lištu s aplikáciami tak, ako to robíte na svojich počítačoch. Ide stále o beta verziu takže sa môžete stretnúť s nedostatkami alebo nepodporovanými aplikáciami.

Verzia: 0.16.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.16.3
Aktuálna cena: Zdarma

29.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+