MojAndroid

Už dlhé roky bolo doménou prevažne zariadení od Apple, že vám dokázali veľmi presne vystopovať vaše stratené zariadenie. Do Androidov potom prišla podobná funkcia Find My Device od Google (Nájsť zariadenie), ktorá však nebola na tej istej úrovni ako u konkurencie. Teraz však prichádza prelom. Aplikácia dostáva zásadné nové funkcie, ktoré kompletne zmenia jej využiteľnosť, informuje Google.

Vyhľadanie vypnutého zariadenia

Po novom môžeme nájsť svoje zariadenie, nie len keď je zapnuté. Aj pri vypnutom zariadení nám nová funkcia umožní nájsť ho, pokiaľ však nie je úplne vybité. Ak vám teda ukradnú smartfón, ktorý hneď vypnú, nemusíte sa báť, že by úplne zmizol z mapy a vy ste ho tak nevedeli vystopovať.

Pripojenie tagov na Bluetooth

Tie slúžia najmä na kontrolu a vyhľadanie zariadení a vo všeobecnosti vecí, ktoré by ste inak nemali ako nájsť. Ide o lokátory, ktoré si môžete pripnúť napríklad na kľúče, či odložiť do vašej batožiny. Aplikácia Nájsť zariadenie teraz umožní pridanie trackerov od spoločností Chipolo a Pebblebee, ktoré u nás nie sú až tak populárne. Neskôr sa však dočkáme kompatibility aj s trackermi od eufy, Jio, Motoroly či ďalších spoločností priamo v aplikácii.

Nájsť zariadenie | Zdroj: Google
Nájsť zariadenie | Zdroj: Google

Nájsť blízke zariadenia

Ak ste blízko svojho strateného zariadenia, ale potrebujete ďalšiu pomoc pri jeho vypátraní, zobrazí sa tlačidlo “Nájsť v okolí“, ktoré vám pomôže presne zistiť, kde sa skrýva. Po spustení Bluetooth tagov v máji to budeme môcť použiť aj na nájdenie každodenných predmetov, ako je peňaženka alebo kľúče.

Nájsť zariadenie | Zdroj: Google
Nájsť zariadenie | Zdroj: Google

Určenie presnej polohy pomocou Google Nest

Aplikácia Nájsť zariadenie umožní zobraziť polohou vášho strateného zariadenia v závislosti od blízkosti Google Nest. Ten tak poskytne presnejší referenčný bod polohy zariadenia.

Nájsť zariadenie | Zdroj: Google
Nájsť zariadenie | Zdroj: Google

Viacerí ľudia môžu sledovať ten istý lokátor

Teraz nám aplikácia umožní zdieľať zariadenia ako kľúč od domu, diaľkové ovládanie či batožinu priamo z vašimi blízkymi a priateľmi. Predchádzate tak problémom, kedy sa vám môže vybiť váš smartfón a ťažko dohľadáte svoje stratené predmety.

Náš tip
Recenzia Nothing Phone (2a): Jedinečný dizajn, ktorý zaujme každého

9.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+