MojAndroid

Google chce dostať Android smartfón do ruky každého človeka na planéte. Pomôcť mu v tom má nový program Android One, ktorý rozbieha spolu s výrobcami v rozvojových krajinách. Práve v nich vlastní smartfón len 10% populácie a je tu  najväčší potenciál pre rast. Android by sa vďaka tomuto programu mohol stať ešte viac populárny, čo by mu v neustále rastúcej konkurencii zabezpečilo dominanciu aj do budúcnosti.

Android One je v podstate Nexus program pre rozvojové trhy. Zariadenia majú byť lacné a tak ľahko dostupné aj pre obyvateľov s minimálnym zdrojom príjmu. Google sa s Android One snaží vyriešiť najmä problém pri vývoji smartfónov v týchto krajinách, kde ich vývoj a výroba trvá približne 9 mesiacov. S Android One internetový gigant dúfa, že zredukuje náklady na vývoj výberom komponentov, a rekvalifikáciou ich výrobcov tak, aby zaistil, že jednotlivé súčasti budú navzájom kompatibilné.

andorid one 2

Po softvérovej stránke budú mať smartfóny prístup k obchodu Play, do ktorého budú môcť navyše pridávať aplikácie relevantné pre daný región. Aktualizácie sa majú vykonávať automaticky podobne ako na zariadeniach Nexus.

Program štartuje už na túto jeseň v Indii. Jedným z príkladov, ako by tieto smartfóny mohli vyzerať je zariadenie spoločnosti Micromax, ktoré disponuje 4,5 palcovým displejom, podporou Dual SIM, FM rádiom a slotom pre pamäťové karty. Jeho cena by nemala presiahnuť 100 dolárov.

25.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+