MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou moschino, ktorý má problém so svojim smartfónom Sony Xperia Z5.

Používateľ moschino sa pýta:

Mam xperiu Z5, nemá ešte ani rok a mam problém s tým, že keď telefonujem, neviem zloziť hovor. Obrazovka čierna, nereaguje. Stláčam aj tlačitko na vypnutie, nič. Občas aj zavibruje ako keď zaregistruje odtlačok prsta, ale obrazovka je stále čierna. Občas, ale fakt málokedy, blikne, ale hneď sa vypne, nestihnem ani zloziť alebo to nestihne zareagovať. Proste žiadnym spôsobom neviem zloziť hovor. Nepomáha ani dlhé držanie tlačítka na vypnutie (reštart), nereaguje. Vždy ma musí zloziť druha strana. Čo je niekedy dosť nepraktické, hlavne ak druha strana nedvíha hovor alebo ma obsadené, ja neviem zloziť, vyzváňa do nekonečna až kým sa nezapne odkazovka a nenahrá sa odkaz a nezloží ma potom samo…

Je to dosť otravné a obmedzujúce. Skúšala som všeličo. Najskôr som si myslela, že je to nejakou aplikáciou, odinštalovala som zaradom pomaly všetko. Niekedy to na čas pomohlo, ale problém sa objavil znovu. Teraz už okrem obyčajných aplikácii ako Messenger, ig, Fb nemám pomaly žiadne a zas neviem skladať hovory. Vymazala som takmer všetky fotky, či to nerobí plná pamäť, vložila SD kartu, aby bolo pamäte fakt dosť a stále. Obnovenie továrenských nastavení pomôže vždy tak na mesiac a potom je problém zas späť.

Neviete čo s tým môže byt? A ako to dať do poriadku? Už zvažujem aj reklamáciu. Je mi trápne volať napr. s lekárkou alebo do banky a potom ju poprosiť, nech zloží ona, lebo ja neviem. Vďaka vopred.

Odpoveď od Stano36:

Ak ti po ukončení hovoru ostane čierna obrazovka problém môže byť so senzorom priblíženia. Zaujímavé je že po obnove výrobných nastavení ti to pár dní funguje správne a potom to znovu začne blbnúť. V nastaveniach – Zjednodušenie ovládania väčší malá mať možnosť ukončenia hovoru stlačením Zap./ Vyp. tlačítka možno by ti to mohlo aspoň dočasne vyriešiť problém z ukončením hovoru.

Odpovedá Ondrej z redakcie MôjAndroid.sk

Ako píše Stano, problémom je zrejme pokazený senzor priblíženia. Zariadenie treba dať jednoznačne na reklamáciu, bez problémov by ti to mali vymeniť za novú súčiastku.

Náš tip
AndroidForum.sk: Mám si nainštalovať custom ROM? #41

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

30.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+