MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou omnadren, ktorý má špecifický problém so zablokovaným smartfónom.

Používateľ omnadren sa pýta:

Zdravím, známy mi predal za symbolickú sumu LG K10 lebo si s ním nevedel rady. Bol vykonaný factory reset, lenže pri inštalácií telefón pýta Gmail účet a heslo. “Zariadenie bolo obnovene. Ak chcete pokračovať, prihláste sa pomocou účtu Google ktorý bol s týmto zariadením predtým synchronizovaný.“ No lenže ten email ani heslo neviem a známy tiež nie. Skúšal som to týmito trikmi ktoré som našiel na YouTube no nešlo mi to. Vie niekto čo sa dá s tým robiť? Keď dám to home tak mi to napíše “Na pokračovanie dokončite inštaláciu.“

Odpoveď od Stano36:

Neskúšal si to preinštalovať ? Malo by sa to celé vymazať a nemalo by si to pamätať predošlé prihlasovanie.

Odpoveď z redakcie MôjAndroid.sk:

Ide o klasický zabezpečovací prvok, ktorý Google zložil do Androidu už v minulých verziách. Ten je určený na ochranu zariadenia pred zlodejmi alebo niekým, kto nájde vaše stratené zariadenie. Zariadenie je potrebné odomknúť pomocou Gmail účtu, ktorý používal váš známy. Inak sa to dá riešiť už len preinštalovaním kompletnej ROM, pričom treba flashnúť aj alternatívne recovery. Týmto spôsobom sme sa ale tento problém ešte nepokúšali vyriešiť, a tak vykonanie tohto úkonu robíte na vlastné riziko.

Náš tip
AndroidForum.sk: Radíme s fotoaparátom v Huawei P8 Lite #18

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

13.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+