MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. V tejto časti nového seriálu máme pre vás pripravené 3 jednoduché rady a tipy.

Používateľ Ondej61 sa pýta:

“Ahoj, neviete niekto link na apku htc music, čo som stiahol z APKmirror stále padá .ďakujem.”

Odpoveď:

Aplikácia už nie je kompatibilná z modelom HTC 10 a preto ju v obchode Google Play nevidíš. Vyriešil som to tak, že používam custom rom kde bola možnosť nainštalovať aplikácie zo Sense 7. V mojom prípade sú to aplikácie Car, Hudba a Klávesnica.

Používateľ martin1213 sa pýta:

Ahojte, chcel som sa opýtať dočítal som sa za Xiaomi mi4 je možné nainštalovať Windows (Xiaomi Mi4 LTE | takto má vyzerať vlajková loď s Windows 10 Mobilechcel som sa opýtať či máte s tým skúsenosti už. Ďakujem.”

Odpoveď:

Mal som Mi4 a W10 by som na ňu určite nedával. To čo robí ten telefón taký úžasný je Android s nadstavbou MIUI.

Používateľ Kendal sa pýta:

Pozdravujem, poradili by ste mi prosím nejakú alternatívnu ROM pre tento tablet? Neskutočne ma rozčuľuje ten bloatware od Googlu a Lenova.”

Odpoveď:

Najjednoduchšie je zakázať nechcené aplikácie. Ak by si chcel alternatívnu rom tak by si musel ovládať prácu z SP-Flastoolom. Spraviť root, cez SP-Flashtool nainštalovať recovery. Cez recovery nainštalovať SuperSU. Potom môžeš inštalovať custom rom.

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

Na vaše otázky odpovedal správca nášho Android fóra – Stano36  a používateľ TheMatten.

18.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+